Nástěnné úložné prostory – inspirujte se

Nástěnné police a skříňky jsou vhodné do všech místností na uložení rozličných věcí. Mohou být nerezové, dřevěné, plastové, proutěné a vůbec, jakékoliv. Na každý pád ale vždy pomáhají zefektivnit úložný prostor v našich interiérech.

Stěny bývají velmi často nevyužité s ohledem na úložné prostory. Přitom skýtají nebývalé možnosti, a to díky závěsným, či nástěnným úložným systémům, velmi často vycházejícím z běžných polic. Věci každodenní potřeby, které musí být vždy po ruce si s jejich pomocí pak najdou na stěně své stálé místo a vy jistě oceníte jejich neuvěřitelnou praktičnost.

Pokud nemáte prostor nebo finance pro vestavěnou skříň nebo klasickou šatní skříň, ať už v ložnici anebo v chodbě, je nasnadě použít pouze její útroby. Na police postavte papírové krabice, plastové boxy nebo košíky na doplňky stejně, jako byste to udělali v případě, že byste měli tyto komponenty ukládat do skříně, je to totéž uspořádání, jenom takhle se tváří poněkud odhaleněji.  

Do menších prostor se rovněž velice hodí systém většího množství nižších komod s hlubokými zásuvkami, případně v kombinaci s pojízdným věšákem nebo textilní skříní s kovovou konstrukcí – ano, to vše se dá připevnit na stěnu v jakémkoliv z pokojů vašeho domova.

Pokud si toužíte regály na knihy vyrobit sami, dbejte na to, aby jejich hloubka odpovídala rozměrům knih a vůbec všech věcí, které do nich plánujete umístit. Systémová policová konstrukce musí být zavěšena tak, aby ve spodní části ponechala místo například pro televizor nebo pohovku.

Dokumenty roztřiďte a uložte do pořadačů, ať už dřevěných, plastových anebo například textilních v podobě závěsných kapsářů. Časopisy ve stojanech pro ně určených udrží potřebný přehled a navíc i dobře vypadají.  Největší výzvou je nesporně kuchyň . Pokud jste již využili možnosti, které nabízejí drátěné a závěsné systémy či zásuvky, snažte se objevit další. Například mezi lednicí a pracovní deskou je určitě alespoň štěrbina, kam se vejde mnoho věcí – méně i více potřebných pro denní chod v kuchyni.

Velkým hitem je nástěnný systém boxů. Výhodou je, že krabice můžete ozdobit zbytky látek , olepit tapetou či dekorativním papírem. Z krabic tak vznikne bytový doplněk, který zkrášlí byt a zároveň vám ušetří místo.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

7.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist