Nastala doba betonová

Zatímco dříve se beton používal pouze ve výstavbě průmyslových či komerčních staveb, dnes se s ním běžně setkáváme při výstavně rodinných domů. A odtud byl jen krůček k tomu, aby se pohledový beton začal využívat jako neotřelý designový prvek v jejich interiéru. Dnes se se s ním setkáváme nejen na stěnách…

shutterstock_525699022-1-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: shutterstock.com

Betonové stropy byly asi tím prvním, co se nechávalo v rodinných domech odhalené. Pravda, majitelé pak museli čelit dotazům, kdy ten dům dodělají a nahodí strop, ale ty časy jsou už dávno pryč. Pohledový beton v interiéru už nikoho nepřekvapí.

Technologie stropů montovaných z předpjatých železobetonových dílců pochází původně ze Skandinávie a v Česku se začala používat už před desítkami let.

„V dnešní době už spirollové stropy využíváme při stavbě ve více než 30 % případů, a to nejen u staveb občanské vybavenosti, ale i u rodinných nebo bytových domů. Za tímto nárůstem stojí jak výrazně rychlejší výstavba, než je tomu u jiných postupů, tak možnost svobodně si zvolit typ stavby zbylých částí domu,“ vysvětluje Petr John, jednatel společnosti Goldbeck Prefabeton, z jejíž dílny pochází prefabrikované stropy, balkony a schodiště Stropsystem.

Při využití Stropsystemu zůstávají možnosti dokončení na stavebníkovi či majiteli, což zpřístupňuje široké veřejnosti. Neupravené dílce se pak stávají zajímavou dominantou obytných kuchyní nebo vstupních hal rodinných domů.

S čím beton kombinovat?

V případě moderních interiérů můžeme syrový odhalený beton kombinovat se skleněnými plochami nebo dveřmi. Díky tomu, že stropsystem nepotřebuje žádné nosné prvky, které by zasahovaly do interiéru, můžeme vytvořit velké prostory, které oddělíme právě skleněnými stěnami, které ho rozdělí, aniž by do něho zasahovaly.

Paradoxně si tento moderní, zdánlivě studený materiál rozumí se dřevem a dalšími přírodními materiály jako kůže, kov nebo textil.

Použití betonu v interiéru už dosáhlo takové popularity, že se objevuje jeho dekor na skříňkách, pracovních deskách nebo dlažbě. Nastává doba betonová…

31.8.2018 11:45 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist