Nápad pro váš interiér

Vybrat správnou baru stěn je úkol, se kterým si musí poradit každý, kdo řeší své vlastní bydlení. A není nutné volit jen mezi barvami a nebo různými vzory malby. Existují i jiné způsoby a jedním z nich jsou obrazové tapety. Zkuste nějakou netradiční, třeba velký portrét nebo písmena. Vypadá to dobře.

125726-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Tapety, a zvláště ty papírové, máme spojené zejména s osmdesátými lety a dnes se k tomuto řešení stěn mnozí vrací. A pokud se hovoří o obrazových tapetách, tak si většina z nás představí zvětšené fotografie přírodních scenárií, leckdy kýčovitých západů slunce, vodopádů či mořského pobřeží. Kvůli tomu ale není nutné zamítnout interiérový plakát jednou pro vždy. Existují i sofistikovanější řešení, než jen sentimentální a zmiňovaný západ slunce.

Fotografie nebo písmo?

Velmi efektní je použití písma, se kterým se pracuje jen jako s grafickým znakem bez sémantického významu. Podobné obrazové tapety se dají sehnat v interiérových studiích.

Ideální a nebo zkrátka vhodné je takovým způsobem řešit jen jednu stěnu nebo dokonce jen její část. Zkuste se inspirovat přiloženými fotografiemi.

To samé platí o použití plakátů zobrazujících lidskou postavu či detail tváře. Je praktické volit abstraktní, neznámou figuru, kterou si člověk může obsazovat libovolných charakterem a která není osobou nám známou.

Red.
Foto Poliform

2.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist