Nakupujte nábytek chytře a ušetříte

Obývací stěny a komody podobné krabicím už zdaleka nejsou in a usedat v kuchyni či na terase na obyčejné lavice a židle, to už je klišé. In jsou multifunkční nábytkové systémy!

123558-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Věčně bojujeme s malými prostory v bytech a domech a přesto si sami házíme takříkajích „klacky pod nohy“ při jejich zařizování. Především díky tomu, že se řídíme spíše zažitýmipravidly z doby „raz dva“ a málokdy se odvážíme zapojit vlastní kreativitu anebo se inspirovat světovými trendy.

Moderní nábytkářský trh nabízí nekonečné možnosti, stačí je jenom správně uchopit a pokud se vám podaří zapojit důvtip a vynalézavost, která je vám, čtenářům livingu bezesporu vlastní, pak zjistíte, že vás zařízení vašeho hnízdečka nemusí nutně stát velké peníze.

Velkoobchodní řetězce s nábytkem, ale i zakázková výroba a menší obchody, zaměřené na prodej moderního nábytku jsou doslova přeplněny produktovými řadami. Co to znamená? Znamená to, že máte možnost, vybrat si nábytek do celého bytu z jediné produktové řady. A kdo říká, že byste nemohli chytře ušetřit například tak, že si namísto toho, abyste do předsíně kupovali velkou vestavěnou skříň, která –má-li alespoň trochu líbivě vypadat, stojí mnohdy až 12.000 Kč. A kde máte ty peníze pořád brát, když navíc ještě potřebujete koupit novou manželskou postel a ty bývají zpravidla dodávány bez matracíroštů, což vás dohromady může přijít na dalších 12.000 Kč pokud chcete spát alespoň na nějaké „zdravé úrovni“. Máte 24.000 Kč v trapu a můžete si jedn odložit oblečení a ulehnout do postele – navíc počítáme s tím, že si vše sami sestavíte a nainstalujete, protože pokud ne, přihoďte dalších pár tisíc za instalaci. Hrůza!

Díky produktovým řadám si můžete vybrat takový nábytek, který designově odpovídá požadavkům jakékoliv místnosti a pak už je jen otázkou vašich potřeb, jak si jej poskládáte. Pro případ, který jsme uváděli o několik řádků výše, tedy je-li požadavkem opatření kvalitní postele a kvalitní vestavěné skříně, nabízí produktové řady nábytkových systémů řešení, které vás nebude stát dohromady víc, než 9.000 Kč, a to včetně dovozu a instalace.

Kdo se dovtípí, vybere v takovémto případě například ucelený nábytkový systém kompletní ložnice. Co získáte? Je pravdou, že ani zde nebývají postele vybaveny roštem a matrací, ale i tak, když přičtete 5.000 kč za super kvalitní matracerošty, stále jste na 14.000 Kč namísto původních 24.000 Kč a více. Nicméně máte postel, ke které v 99 % případů náleží navíc 2 noční stolky, pro které doma vždy najdete místo, možná získáte i nějakou pěknou polici nebo věšák a navíc krásnou velkou skříň. Vše vám prodejce doveze a mnohdy i nainstaluje jak si řeknete, takže úspora času i peněz je skutečně maximální. A napdalo vás někdy, jak kreativně se dá využít například daleko lacinější kancelářský nábytek v běžném, domácím interiéru?

Lucie Sýkorová

Foto: oazi.net, hiplyfe.com, honesp.com, 900house.com, pbstudiopro.com, rejigdesign.com, interiordesign777.com, archiexpo.com, homenizing.com, chinaimportexport.org, liftupthyneighbor.com, core77.com

6.11.2013 8:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist