Nakupujete design? Znáte Red dot design award? Ne?

Když nakupujete bytového vybavení, doplňky, nábytek nebo třeba elektrospotřebiče, tak se můžete setkat s celou řadou informací vylepšující image daného produktu. A zejména u tzv. designové zboží je snadné narazit na to, že je držitelem nějakého ocenění, že vyhrálo nějakou takzvaně „prestižní“ cenu za design. Pokud vás to zaujme, pak se ale vždy ptejte KDO tu cenu uděluje. Mnohdy to totiž dělají samy výrobci. Znáte Red dot design award? Tak ale právě tohle ocenění je opravdu „prestižní“ a letos ho získal ateliér ADR za stolový systém WOT.

Nakupujete design?

Světová designová scéna je doslova přeplněna celou řadou soutěží a rádoby prestižních cen, které mnohdy ani neudělují odborníci, ale jen např. sdružení výrobců ve snaze zviditelnit svou produkci. Je to stejné, jako když ceny za architekturu rozdávají developeři, kteří pak do reklamních letáků uvádějí, že ten či onen rodinný dům stojí právě tak moc peněz, neboť je výjimečný  a proto dostal ocenění „Nejlepší dům pro rodinu“. A přitom jsou to právě samy developeři, kteří tuto cenu svému domu udělili. Ať už nakupujete pračku, dům, nebo design, přesněji tedy designové zboží, tak si dávejte pozor a ptejte se KDO je tím, jenž zboží vychvaluje a kdo mu cenu udělil.

Ocenění RED DOT ale ze záplavy účelových a propagačních soutěží výrazně vyčnívá a je ho možné vnímat opravdu jako „prestižní“. Znáte ateliér ADR?  

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Odbornou veřejností respektované ocenění Red Dot Design Award uděluje každoročně Zentrum Nordrhein Westfalen z německého Essenu. Soutěž má skutečnou odbornou porotu složenou z aktivních designérů či teoretiků designu z více než 20 zemí světa. A je příjemné zjištění, že „Red dot“, tedy Červenou tečku získal již podruhé český výrobce Techo, tentokrát za stolový systém WOT navržený českým ateliérem ADR. Za touto značkou představující jednotlivé činnosti ateliéru, tedy Architektura, Design, Realizace, se skrývá početný tým vedený a založený architekty Petrem Kolářem a Alešem Lapkou. ADRse specializuje na projekty staveb a rekonstrukcí, projekty interiérů, design nábytku a realizaci výstav. Na technickém řešení stolového systému WOT také spolupracoval holandský designér Hansem Verboomem.

Společnost Techo získala Red Dot Design Award již podruhé, poprvé v roce 2003 za stolový systém Focus. Pokud nakupujte, přemýšlejte, jestli vám vlastně někdo jen tak netahá peníze z kapes.

Red.
Foto Techo

10.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist