Nákup laviček do parku: Materiál v hlavní roli

Víte, kde se lidé v parku zdržují úplně nejčastěji? Ano, tušíte správně, v okolí laviček. Právě tady si totiž mohou odpočinout a nabrat nové síly. V každém případě je zapotřebí, aby byl park takovýmito lavičkami vybaven. V současné době jsou k dispozici různé modely, jež si zákazníci vybírají především podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Jen o něm ovšem článek nebude, zaměříme se i na ostatní aspekty správného výběru parkové lavičky.

Z čeho může být lavička vyrobena?

Nejčastěji se jedná o tři hlavní materiály, jimiž jsou kov, dřevo a litina. Popišme je tedy podrobněji.

Elegantní dřevo

Jestliže chcete vsadit na neotřelý design, který se prostě bude líbit, volte dřevo. Tento čistě přírodní materiál lze takřka libovolně tvarovat a barevně jej není problém sehnat také ve spoustě zajímavých variací. Jedinou nevýhodou dřeva je bezesporu fakt, že se poměrně rychle poničí. Buď jej likvidují vandalové, anebo dochází k mechanickým oděrkám a rychlému stárnutí v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek.

Chladný i horký kov

Kov je mnohem odolnější, nicméně počítat je nutné s tím, že velmi ochotně přijímá aktuální teplotu okolí. V zimě je značně chladný a v případě přítomnosti vlhkosti namrzá. V létě se naopak lze o rozpálené kovové části spálit. Vzhledově ale nadchne a vydrží takřka navěky.

Litina jako velmi odolný materiál

Výbornou volbu představuje také litina. Slitina železa a uhlíku je pevná a odolává negativnímu působení počasí. Je poměrně těžká, takže se parkové lavičky hůře přenášejí.

Další aspekty výběru parkové lavičky

Dbát je zapotřebí i na ostatní důležité charakteristiky. Typickým příkladem budiž samotný tvar konkrétního modelu. Jestliže potřebujete co možná nejodolnější lavičky, volte variace bez opěradel. Mnohem pohodlnější jsou ovšem s opěradlem. Určitě se vyplatí dbát i na design, moderní jsou lavičky do parku kombinující tmavší dřevo a s ním korespondující vzhled litiny či kovu. Podívejte se na abstore.cz a jistě si vyberete.

30.8.2018 11:57 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: hlavní rolelavičkalavičky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist