Jak nacpat velký byt do malé garsonky?

Čím menší interiér musíte zabydlit, tím náročnější máte úkol. I pro velmi zkušené designéry pak může být oříšek, vtěsnat celý byt do jediné místnosti. Inspirujte se u nejlepších!

16-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: mooden-flat.com

Mnoho pokojů v jednom…

…tak bychom mohli jednoduše definovat zařizování garsonky. Tím ale jednoduchost takového úkolu končí.  Nezapomeňte, že do jediné místnosti o velikosti kolem 20 m² se musí vejít kuchyň, ložnice, pracovna i obývací pokoj, šatna… Tedy kuchyňská linka se spotřebiči, pohovka, postel(e), pracovní stůl a židle, jídelní stůl a židle, úložné prostory a ještě se mezi tím vším musíte pohodlně pohybovat a cítit se dobře.

Z tohoto výčtu je jasné, že malý byt vyžaduje pečlivě rozplánované prostorové řešení s vhodným a ideálně multifunkčním vybavením. Důležitou roli hraje také použití materiálu barev a doplňků, které mohou prostor opticky zvětšit.

Prostor pro inspiraci

To si uvědomili v designérském studiu MOODEN a v pražské Michli vytvořili ukázkový projekt MOODEN flat, kde dokázali, že i na velmi malém prostoru je možné díky promyšlenému profesionálnímu návrhu na míru vytvořit perfektní podmínky pro život.

Na ploše o rozměrech 27 m² jsou naprojektovány a umístěny čtyři postele, plnohodnotná kuchyňská linka, jídelní stůl pro čtyři lidi, dvě pracovní místa, šatna i obývací pokoj.

Z malé garsonky, která by jinak pravděpodobně nikoho nezaujala, bylo vytvořeno prostorné a multifunkční obydlí s vynikajícími standardy kvality.

Když navrhuje profesionál:

„Při projektování tohoto malometrážního bytu hrál roli každý milimetr. Návrh musel být nejdříve převeden do reálné výrobní dokumentace, díky které mohl být každý navržený prvek bez problémů vyroben a nainstalován. Do interiéru pak naprosto vše přesně pasovalo a během instalace nebylo na místě potřeba nic dořezávat, zkracovat ani jinak výrazně upravovat. Pro ještě přesnější a reálnou představu o nově vytvořeném konceptu interiéru byla vizualizace převedena do interaktivního 3D modelu, díky kterému vznikly jasné obrysy,“ říká Barbora Burešová z architektonického studia MOODEN.

Jak využít každý milimetr

Nábytek na míru je sice dražší, ale vám využít doslova každý milimetr. Navíc tak můžete získat originální a funkční řešení, které sériová výroba nenabízí. Vhodným řešením je navrhnout celý byt v jednotném stylu za použití jen několika málo materiálů a barev. Díky tomu pak bude celý prostor působit kompaktně a jednotně i v případě, že bude zastavený nábytkem více, než je zdrávo.

TIP LIVING.CZ: Univerzálním heslem pro zařizování malých prostor je minimalismus v jakémkoliv stylu.

V případě MOODEN flat pomohla k maximálnímu využití prostoru manželská sklopná postel, sklopné patrové postele a vyklápěcí stůl a další vysouvací a vyklápěcí prvky.

Tento nábytek byl vyráběn na míru ve spolupráci s českým výrobcem zakázkového nábytku Dřevodílo Rousínov.

14.7.2021 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist