Jak nacpat velký byt do malé garsonky?

Zařídit velký byt, kde má každá místnost svou funkci, je náročné. Ale zařídit malou garsonku, kde se celý byt musí vejít do jedné místnosti, je majstrštyk, který vyžaduje pečlivé plánování, multifunkční nábytek na míru a dobré nápady.

16-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: mooden-flat.com

Jak zařídit malý byt?

Je třeba mít na paměti, že do jediné místnosti o velikosti kolem 20 m² se musí vejít kuchyň, ložnice, pracovna i obývací pokoj, šatna… Tedy kuchyňská linka se spotřebiči, pohovka, postel(e), pracovní stůl a židle, jídelní stůl a židle, úložné prostory a ještě se mezi tím vším musíte pohodlně pohybovat a cítit se dobře.

Z tohoto výčtu je jasné, že malý byt vyžaduje pečlivě rozplánované prostorové řešení s vhodným a ideálně multifunkčním vybavením.

Důležitou roli hraje také použití materiálu barev a doplňků, které mohou prostor opticky zvětšit.

To si uvědomili v designérském studiu MOODEN a v pražské Michli vytvořili ukázkový projekt MOODEN flat, kde dokázali, že i na velmi malém prostoru je možné díky promyšlenému profesionálnímu návrhu na míru vytvořit perfektní podmínky pro život.

Na ploše o rozměrech 27 m² jsou naprojektovány a umístěny čtyři postele, plnohodnotná kuchyňská linka, jídelní stůl pro čtyři lidi, dvě pracovní místa, šatna i obývací pokoj.

Z malé garsonky, která by jinak pravděpodobně nikoho nezaujala, bylo vytvořeno prostorné a multifunkční obydlí s vynikajícími standardy kvality.

Jak pracuje designér navrhující malý byt?

„Při projektování tohoto malometrážního bytu hrál roli každý milimetr. Návrh musel být nejdříve převeden do reálné výrobní dokumentace, díky které mohl být každý navržený prvek bez problémů vyroben a nainstalován. Do interiéru pak naprosto vše přesně pasovalo a během instalace nebylo na místě potřeba nic dořezávat, zkracovat ani jinak výrazně upravovat. Pro ještě přesnější a reálnou představu o nově vytvořeném konceptu interiéru byla vizualizace převedena do interaktivního 3D modelu, díky kterému vznikly jasné obrysy,“ říká Barbora Burešová z architektonického studia MOODEN.

Nábytek na míru je klíčem

Nábytek na míru je sice dražší, ale vám využít doslova každý milimetr. Navíc tak můžete získat originální a funkční řešení, které sériová výroba nenabízí. Vhodným řešením je navrhnout celý byt v jednotném stylu za použití jen několika málo materiálů a barev. Díky tomu pak bude celý prostor působit kompaktně a jednotně i v případě, že bude zastavený nábytkem více, než je zdrávo.

TIP LIVING.CZ: Univerzálním heslem pro zařizování malých prostor je minimalismus v jakémkoliv stylu.

V případě MOODEN flat pomohla k maximálnímu využití prostoru manželská sklopná postel, sklopné patrové postele a vyklápěcí stůl a další vysouvací a vyklápěcí prvky.

Tento nábytek byl vyráběn na míru ve spolupráci s českým výrobcem zakázkového nábytku Dřevodílo Rousínov.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist