Nábytkářské fólie promění váš interiér

Mít tak novou kuchyň, kéž by se tak vestavěná skříň leskla, jak by byla krásná obýváková stěna, kdyby byla z exotického dřeva… Nevzdychejte a neházejte hned „flintu do žita“ jen proto, že momentálně nemáte finance na nový nábytek.

Nábytkářské fólie jsou skutečnou revolucí ve světě interiérového designu i rekonstrukcí. Pomocí tohoto důmyslného prvku můžete proměnit vzhled takřka veškerého nábytku ve vaší domácnosti anebo mu naopak můžete vrátit i po dlouhých letech jeho původní krásu. Není to nic složitého, stačí k tomu vybrat si ten správný typ fólie, šikovné ruce anebo případně rovnou odborníka a je to. Dokonce ani vaše peněženka tolik neutrpí, jako kdybyste chtěli pořizovat úplně nový nábytek.

Povrchová úprava nábytku časem zkrátka může zaznamenat poškození. Velkou nevýhodou nábytku je to, že je takřka v 80 % případech vyroben z dřevotřísky anebo jiného, zpravidla lepeného, či sráženého materiálu. Aby se dal takovýto nábytek vůbec uvést na trh je nezbytné jej opatřit povrchovou úpravou v nějakém určitém designu – lesklý materiál, přírodní dřevo v bezpočtu jeho variant, imitace kamene či granitu (obzvlášť na pracovních deskách kuchyňských linek) apod.

Smutné je, že byť je tento fakt veřejným tajemstvím, mnoho prodejních řetězců se nestydí takovýto nábytek prodávat za ceny, které by odpovídaly spíše kouskům, vyrobeným ze skutečného dřeva a jiných materiálů. To ale jenom tak na okraj.

Když už nábytkářské fólie jednou existují, proč bychom si s nimi nemohli trochu pohrát a využít jejich potenciálu, který se neustále rozvíjí. Díky moderním technologiím jsou dnes vyráběny skutečně fascinující fólie v dekorech, ražbách a povrchových úpravách, že jsou naprosto k nerozeznání od skutečného povrchu daného materiálu.

Trendy jsou především textury hýřící barvami, disponující lesklým povrchem a textury exotických dřevin, které ovšem vyžadují skutečně precizní zpracování samotné fólie, aby v opačném případě nedošlo k tomu, že si ze skříně nebo kuchyňské linky uděláte kýčovitý paskvil. Autentickou texturu řezaného nebo broušeného dřeva, fólie dokonale suplující dřevo Wengé, či mistrně ražené letokruhy starého dubového dřeva – to vše mohou nabídnout právě nábytkářské fólie. A nejkouzelnější na tom všem je, že prostě jen stačí, když je pečlivě nalepíte na nábytek… a je to!

Lucie Sýkorová

Foto: archiproducts.com, cpsfoil.com, ahlstrom.com, diytrade.com, furnitureproduction.net, angieslist.com, materialintelligence.com materialintelligence.com, trendir.com  trendir.com

26.11.2013 1:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist