Nábytek zapuštěný do stěny je skvělý tip!

Nábytek dávno nemusí stát jen klasicky u zdi, ale může být i přímo ve zdi! Sice to bude váš domov stát pár nemalých úprav, ale nejlepší je na ně myslet rovnou při stavbě nebo rekonstrukci. Pokud však máte starý dům či byt s výklenky, máte vyhráno.

Trendy jsou dnes jasné: všechny kusy nábytku musí dokonale ladit s ostatním vybavením bytu. Všechno musí jednoduše „sedět“, nic by nemělo nikde přečnívat, naopak vše do sebe musí hladce a nenásilně zapadat. A právě tak bude vypadat váš byt poté, co do něj nábytek nepostavíte, ale jednoduše jej do bytu zapustíte.
Nábytek zapuštěný do stěny v kuchyni
Velké sestavy například v kuchyni nebo v obýváku, které zapustíte do výklenků a nik, můžete jednoduše zakrýt posuvnými dveřmi. Vzdušný prostor tak už nebude nic rušit a vy si budete doma připadat jako v tanečním sále. Nábytek zapuštěný do stěny je tak právě tím, o čem dnešní trendy mluví.

Ruku v ruce jdou tímto směrem i světlé barvy, jenom tlumená a nenápadná barevnost, chytře schované, ale přitom prostorné úložné prostory, a hlavně hodně světla. Inspirace o osvětlení kuchyně najdete v článku Kouzelné LED osvětlení pro vaši kuchyň.

Velká fotogalerie stylového nábytku


Takový styl se výborně hodí především do kuchyní, kde bude bílá barva a vzdušnost podtrhovat samozřejmou čistotu. Více o funkčních kuchyních v článku Praktická kuchyň funkční i stylová.

Nábytek zapuštěný do stěny i v předsíni
Skříně zapuštěné do stěn
se hodí i do předsíní, kde nepůsobí tak mohutně a nemotorně jako ty samostatně stojící. Zrcadlové dveře nebo matová folie v kombinaci s dostatečným osvětlením navíc prostoru dodají opticky na velikosti a i menší místnosti tak budou působit vzdušným dojmem.

Když navíc stěny vymalujete nenápadnou žlutou, bude i jinak tmavá předsíň působit rozsvíceným dojmem. Nábytek zapuštěný do stěny sice má své nevýhody, které jsou spojené především s větším zásahem do stavby, ale kromě toho, má i svoje obrovské kouzlo.
Martina Tlachová
Foto: ballerhouse.com, leicht.de, uni-wall.com, umagro.com, finalarchitecture.com, zeospot.com, modenus.com, nichemodern.com, remodelista.com, cdiw.co.uk, thecoolkitchen.com, trendir.com, diynetwork.com, 900house.com, interiordesign-world.com, rua2.net, digsdigs.com, simmerinstyle.co.uk, theluxhome.com, iseecubed.com

29.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist