Nábytek z palet

Nábytek z palet se stane originálním doplňkem vašeho bydlení. Můžete ho umístit i na zahradu, dokonce ho sami vytvořit. Stačí mít dobrý návod. Inspirujte se fotogalerií nábytku z palet na webu!

Nábytek vyrobený z palet je levným a ekologickým řešením, jak si zařídit domov. Dávno neplatí, že jde o provizorium pro mladé nemajetné studenty, naopak jde o trendovou záležitost. Výhodou paletového nábytku je, že se nemusí kupovat, ale vyrobí si ho sám jen trochu zručný laik. I samotný materiál je velmi levný, nové palety pořídíte v řádu několika stokorun, použité v řádu desetikorun. Jen dejte pozor, aby se na použitých paletách nepřepravovaly zdraví nebezpečné výrobky, protože rezidua z nich mohly přejít do dřeva palet a vy byste si je přinesli domů.

Před použitím je nutné palety na výrobu nábytku důkladně obrousit, abychom si při používání nezadřeli třísku a také abychom je mohli uklízet a zbavovat prachu. Jako povrchovou úpravu ji můžete nechat v surovém stavu, napustit oleji na dřevo nebo nalakovat či natřít. Důležité je mít na paměti, že používáme pouze zdravotně nezávadné barvy do interiéru.

Asi nejoblíbenější a nejjednodušší je pořídit si postel z palet. Ty stačí jen vhodně poskládat k sobě a položit na ně matraci. Z palet se dají ale vyrábět pohovky, stoly, židle či třeba závěsné zahrady. Fantazie se meze nekladou – limitující může být jen vaše šikovnost.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist