Nábytek v koupelně je in

Domníváte se, že do koupelny se žádný nábytek nehodí? Že tam stačí dát pár plastových polic na krémy, hřebeny či šampony a kelímky na zubní kartáčky? A že úložné prostory v koupelně nemá smysl řešit, neboť nelze řešit neřešitelné? Věřte, že to už dávno neplatí. Koupelnový nábytek nyní patří do zorného úhlu designérů a firmy přicházejí se stále odolnějšími materiály proti vlhkosti a také se zajímavějšími tvary.

Materiál je na prvním místě

Trvalý problém totiž spočívá v tom, že v koupelně je extrémní vlhko a zároveň tam dochází k neustálému výkyvu teplot. Proto je nutné vybírat pouze zařízení, které je přímo výrobcem určené do tak extrémních podmínek. Rozšířený plast v posledních letech nahrazuje dřevěný masiv, jehož nevýhodou je ale především vyšší cena. Dnes už naštěstí v nabídce nechybí ani levnější dýha nebo lamino (dřevovláknitá deska).

Při nákupu koupelnového nábytku se každopádně vyplatí volit kvalitu. Zvláště u výrobků z lamina je velice důležité ohlídat hrany, které musí být zabezpečené hliníkovými nebo nerezovými profily. Jinak hrozí vniknutí vlhkosti, nabobtnání a pozdější rozklížení. Ideální je v tomto případě hloubková impregnace použitého materiálu.

foto1.jpg

Zdroj: archiv redakce

Módní barvy a tvary

V běžném využití stále přetrvává spíše umírněnost, a to jak ve tvarech, tak i v barevném ladění. Přesto strohou hranatost skříněk postupně nahrazují tvary zaoblené, které působí příjemněji a útulněji. Dřevo v interiéru nadále zastává svou nadčasovou roli, proto jsou nejčastěji používány uklidňující přírodní tóny hnědé. Zahanbit se však nenechá ani tradiční bílá barva.

V neposlední řadě nesmíte zapomenout ani celkový styl koupelny, tzn. že nábytek je vhodné sladit s vodovodní baterií a dalšími doplňky. Pokud se obáváte, že se na malém prostoru nevyhnete přehnaným kombinacím, zkuste se při zařizování zaměřit na kompletní série, které jsou celkově dobře sladěné a nabízí je většina výrobců. Praktické jsou také sady skládající se z různých samostatných dílů, které vám umožní jednotné vybavení libovolně velkého prostoru.

Místa není nikdy nazbyt

Některé speciální kusy koupelnového nábytku vás určitě zaujmou svou praktičností. Jedná se například o skříňku, která v sobě skrývá vyklápěcí koš na špinavé prádlo. Navíc disponuje také malým úložným prostorem v podobě pojízdného kontejneru, v němž můžete skladovat čisticí prostředky. V malé koupelně oceníte také nástavec, který zaplní nevyužívaný prázdný prostor nad pračkou. Záleží jen na vás, zda tam složíte čisté ručníky, hračky určené do vany či další potřeby, které by zabíraly místo jinde v bytě.

V poslední době se sice objevuje tendence k zařizování koupelen v minimalistickém stylu s cílem, aby působily především vzdušně. To mohou splňovat velké koupelny v rodinných domech, ale ve standardních českých městských bytech se to podaří málokdy. Nezbývá vám tedy, než dbát na maximální využitelnost zvoleného kusu nábytku, který má ideálně i variabilní vnitřní uspořádání. To se týká jednotlivých zásuvek i nastavení polic. Praktické jsou také šuplíky s plnovýsuvným kováním, které vám umožní maximálně využít daný prostor.

Nespornou výhodou disponuje také závěsný nábytek, který zaručuje dostatečnou nosnost a snadné seřízení při montáži. Zároveň vám umožní snadnější úklid, neboť zjednoduší přístup ke špatně dostupným místům. Zanedbatelný není ani fakt, že po něm nevzlíná vlhkost od podlahy.

koupelnova-dvirka-folie-zelena-oliva-foto-zdroj-trachea.jpg

Zdroj: archiv redakce

Foto: Ravak, Dřevoja, Trachea

22.9.2020 5:29 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist