Nábytek jako dělaný pro váš odpočinek

Odpočívat potřebuje opravdu každý. Po těžkém pracovním dni, po velké rodinné oslavě, nebo po celodenním úklidu. Vždy si pak rádi lehneme nebo sedneme do oblíbeného kousku nábytku, ve kterém můžeme strávit i několik hodin naprostým relaxem.

121153-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

I takový nábytek musí splňovat jistá kritéria, to hlavní je, aby nám byla pohodlná a nic nás z nich nebolelo. To by pak účel odpočinku postrádal smysl. A z čeho že můžeme vybírat? Klasická křesla, houpací, pohovky, lenošky, ale také závěsné sítě… Malé i velké provedení rozměrů, široká škála barev, otáčecí i s možností vysunutí podnožky. Nebojte se ani designu, staromódní jsou k dostání pořád, stejně jako velké možnosti moderního nábytku pro relax.

Křesla jsou ideální ke čtení knížky či sledování televize. Můžete si vysunout podnožku pro větší pohodlí, nebo se na něm libovolně otáček. Stihnete tak sledovat celé dění domácnosti, ale budete si u toho naprosto velebit. Také výborně poslouží houpací křesla, uvidíte sami, jak vás bude houpání uklidňovat. Pro všechny tyto možnosti jsou křesla nejčastěji umístěna v obývacím pokoji.

Lenošky jsou tu pro nás po opravdu náročném dni. Používali je již v dobách královských korun a vznešených zámků. I tehdy věděli, že je nutné si odpočinout. Lenoška složí k odpočinku v leže, kdy můžete maximálně vypnout a užívat si pohodlí a klidu svého obydlí. Na lenošce většinou žádáme opravdového klidu, proto ji umístěme někam, kde nás nebude rušit hluk strojů z kuchyně ani televize z obývacího pokoje.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Houpací sítě již dávno nepatří jen ven na zahradu. Můžeme je umístit i domů do jakékoliv místnosti. Houpací sítě budou asi více vyhledávat mladí lidé, avšak jsou také velmi pohodlným prostředkem pro odpočinek. Můžeme je zavěsit prakticky kamkoliv, kde je trochu místa a navíc máme možnost vybírat ze sítí, které budou poskytovat pohodlí pouze nám, nebo také pro více lidí, kdy si do sítě lehneme s partnerem a necháme se unášet klidným pohupováním ze strany na stranu.

Text: Jana Čechová
Foto: bonluxat.com, yankodesign.com, homedit.com, freshome.com, qrbiz.com, homedecorarcade.com, femaleways.com, weblogsurf.com, homedosh.com, blisstree.com, gulozturk.com

7.12.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist