Nábytek inspirovaný automobilovým designem popírá fyzikální zákony

Spojení návrháře sportovních automobilů a interiérové projektantky přineslo revoluci do světa nábytku. Juraj a Elena Mitrovi představili pod rodinnou značkou řadu karbonového nábytku, který svým designem popírá snad všechna známá přírodní pravidla. Jste zvědaví?

leader-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Mitro Design

Příběh značky Mitro Design spojuje zkušenosti Juraje Mitra, který se už přes dvacet let věnuje navrhování supersportovních a závodních automobilů (například Praga R1), s estetickým umem jeho manželky, úspěšné interiérové designérky Etely Mitrové. Oba designéři vidí velký potenciál v širším využívání karbonu jako materiálu, a proto sdružili své síly, aby vytvořili kolekci luxusního kancelářského nábytku. „Karbon je tvořen z ultra tenkých uhlíkových vláken, díky kterým je velmi pevný, odolný a lehký. Jeho vlastnosti nám tak dávají příležitost k tomu, abychom mohli vytvářet nábytek s jedinečným designem, který propojuje industriálnost materiálu s elegancí tvarů, které dokáže vytvořit,“ komentuje Juraj Mitro.

Nábytek s osobností

Součástí kolekce jsou čtyři unikátní varianty stolů a ergonomické karbonové lehátko s koženými polštáři. Dalo by se říct, že má každý ze stolů svou vlastní osobnost. Model Leader propojuje lehký karbon s masivním betonovým podstavcem a díky svému rozložení dává prostor pro setkávání skutečně vůdčích osobností se svými spolupracovníky. Design s názvem Edge má velmi ostrou architektonickou strukturu, nicméně uvnitř je jemný a křehký. Model Momentum propojuje ostré hrany s opticky netradiční siluetou a stůl Infinity využívá dynamičnosti napnuté karbonové desky společně s pevnou duralovou konstrukcí.

Čtěte také:

„Součástí řady je kromě stolů i karbonové lehátko, které je typické svými elegantními liniemi a kvalitními koženými polštáři. Věříme, že důležitou součástí pracovního dne je i drobná pauza od stresu, a proto jsme do kolekce zařadili kus, který dává jeho majitelům příležitost pro odpočinek,“ vysvětluje designérka Etela Mitrová. Další variantou je i výroba nábytku na míru podle zákazníkova přání nebo personalizace libovolným barevným odstínem.

Posouvání hranic

Novou řadou kancelářského nábytku chce pár poukázat nejen na vysoký potenciál karbonu jako materiálu, ale i možnost využití netradičních materiálů pro výrobu artefaktů, které mohou posouvat hranice vnímání fyzických limitů stejně jako v závodním světě. „Karbon je pro nás velkou příležitostí k tomu, abychom mohli vytvářet výrobky s unikátními vlastnostmi, které byly doposud využívány téměř výhradně pro funkční účely. Naším posláním je proto naplnění potenciálu karbonu jako materiálu a zahájení jeho nové elegantní éry,“ říká Juraj Mitro.

2.5.2022 11:30 | autor: Tisková zpráva | zdroj: Mitro Design

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist