Nábytek do předsíně

Při zařizování bydlení bychom neměli zapomínat na nábytek do předsíně. Chodba slouží jako funkční prostor a přestě tomu by měl odpovídat i nábytek v ní umístěný. Inspirujte se na webu living.cz.

Dáváme si záležet na tom, aby naše kuchyně a obývací pokoj vypadaly co nejlépe, ale často opomíjíme předsíň, kterou jen odbydeme tím nejnutnějším. Přitom ale zapomínáme, že předsíň je prvním místem, kterým při návratu domů procházíme, a také tím prvním, co vidí naše návštěvy. Špatný první dojem pak sebelépe zařízený zbytek interiéru nenapraví.

Předsíň je místo, kde odkládáme obuv, kabáty, tašky či klíče a z něhož jsou ve většině případů přístupny hygienické místnosti. Protože jde v mnoha případech o poměrně malé prostory, je nutné dobře zvážit, co všechno do nich umístit. Důležité je, aby bylo těchto několik metrů čtverečních zařízeno účelně a současně vám tento prostor vyhovoval i svým vizuálním ztvárněním. Při zařizování předsíně vždy zohledňujte počet členů domácnosti a myslete i na případné návštěvy. Dobře zvažte, zda je nutné do vstupních prostorů umístit i šatní skříň, která z prostoru značně ubere. Jiná situace nastává v případě velkometrážních bytů nebo domů, kde na zádveří často navazuje velkorysejší vstupní hala.

V předsíni rozhodně nesmí chybět botník, který pojme obuv všech členů domácnosti. Dále potřebujete věšák na odložení kabátů, bund či sak, které v sezoně nosíte (a taky návštěvy je potřebují někam odložit). Velmi praktickým zařízením v předsíni je lavice nebo alespoň stolička, na niž se posadíte při obouvání. Neměly by chybět ani nějaké šuplíky či organizéry na odložení klíčů, rukavic a dalších drobností, které v předsíni rádi necháváme.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist