Nábytek do pracovny

Nábytek do pracovny by měl být hlavně pohodlný, protože v něm budete trávit hodně času. Jaké jsou další maličkosti, na které byste při výběru nábytku do pracovny měli myslet, se dozvíte na living.cz.

Výhodou domácí pracovny je, že ji můžeme uzpůsobit svým potřebám a svému stylu. Není třeba se inspirovat neosobním pracovním prostředím, které známe z kancelářských budov. Naše domácí kancelář může být útulná a příjemná.

Základem je psací stůl a kancelářská židle. Ani na jednom se nevyplatí šetřit, protože trávíte-li v u nich více hodin denně nebo dokonce pracujete z domova, toto zařízení zásadně ovlivní vaše zdraví, respektive zdraví vaší pohybové soustavy.

Při výběru psacího stolu myslete na jeho správnou výšku (standardní je 70 cm) – musí však odpovídat vaší postavě, protože její správné nastavení může zamezit bolestem zad. Jakou máte obrazovku? Od té se odvíjí hloubka pracovní desky. Velký monitor žádá odstup nejméně 50–60 cm, ideální je na vzdálenost natažené paže.

Židli si kupte ergonomickou, otočnou s možností nastavení výšky. Správně zvolené kancelářské křeslo poskytuje pohodlí v podobě opory pažím, zádům a krku a dobře se dokáže přizpůsobit vašim pohybům.

V domácí pracovně nemůže chybět skříň či poličky na šanony. Také budete potřebovat místo na tiskárnu – může jí být přídavný stolek nebo praktická komoda na různé drobnosti, bez nichž se při práci neobejdete.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist