Na stěny i podlahy se vracejí trojrozměrné povrchy

Nedá se přehlédnout skutečnost, že v poslední době se 3D vzory a reliéfní povrchy znovu objevují na interiérové scéně. Designéři se stále více inspirují přírodou, takže je to logické. Vždyť venku jen sotva najdete něco dokonale hladké či rovné. A tak se i na stěnách či podlahách stále častěji objevují včelí plásty, vlnovky, listy či rybí šupiny či kosti. Dáte jim šanci?

15lime-lace_ned-02-moulded-star-wallpaper-nlxl-1100x618.jpg Celá galerie 32 Zdroj: Lime Lace

Už žádné hladké obkladačky

Kuchyňská a koupelnová studia nabízejí velké množství reliéfních obkladů, které jsou teď vyloženě trendy. Nejčastěji se objevují v matném provedení a při správném nasvícení dokážou vytvořit opravdu působivý efekt. Pokud se rozhodnete pro tento druh obkladu, nechte ho vyniknout a doplňte ho zařízením v jednoduchých liniích a jemných barvách.

Plastické tapety

Řešením pro optické zvětšení interiéru jsou právě tapety s 3D efektem, které dokážou v místnosti vytvořit hloubku. Nudný a okoukaný vzhled místnosti tak změníte během jednoho odpoledne na atraktivní prostředí.

Tapety jsou vyrobené z kvalitních materiálů a prostor umí zvětšit do výšky i do šířky. Při pohledu na ně máte pocit, jako kdyby vzory vycházely ven ze stěny. Jejich využití je různorodé a kromě stěn působí efektně i na posuvných dveřích či kuchyňské lince.

Tak trochu jiná stěna

Novým trendem, jak si ozdobit stěnu, jsou také nástěnné panely. Dají se použít kdekoliv, na stěnu i strop, můžete je natřít barvou či nasvítit. Panely jsou vyrobené z bambusové vlákniny anebo přírodního sádrového kompozitu a jsou tedy přátelské k životnímu prostředí. Jejich nízká povrchová vodivost zabraňuje statickému náboji, takže nepřitahují téměř žádný prach a jsou vhodné i do prostředí, kde žijí alergici.

Tvarovaný koberec

Pokud se nechcete pouštět do tapetování nebo lepit na zeď panely či obkladačky, máme pro vás ještě jeden tip, jak si ozvláštnit interiér. Pořiďte si kusový koberec s plastickou strukturou. Jeho výhodou je, že ho (na rozdíl od výše uvedených prvků) můžete kdykoli přestěhovat jinam, takže se hodí i do pronajatých bytů.

Pozitivní také je, že prostor nijak výrazně nezatíží a můžete ho snadno sladit jak s nábytkem, tak i s ostatními textilními doplňky. 3D povrchu se na těchto kobercích dosahuje pomocí různé délky vlasu, ale výjimkou není ani kombinace různých materiálů a barevných vzorů.

26.9.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist