Na Livingu už je jaro, pro vaši inspiraci

S jarem přichází nový život, který se k tomu připravuje už od zimního slunovratu 21. prosince. A i lidé mají tendenci udělat něco nového, co by třeba proměnilo jejich každodenní stereotypy v něco naopak přitažlivého či lákavého. Zkuste se jen obyčejně inspirovat a samy si pak pojmenovat, co vám doma chybí. Nic vás to nestojí.

Jaro si vědomě i podvědomě spojujeme s něčím novým, s novým životem a potažmo pak s dynamickými  barvami. Jaro je zelené, podobně jako listy, nebo stonky květin, je žluté a nebo červené, možná bílé jako květy na stromech a rozhodně je mladé, svěží a neopotřebované. A jak by se takové jaro mohlo dostat až k vám domů?

TIP:nejjednodušší bude použití nějakých výrazně barevných doplňků, které si vyberete v obchodě a pak je doma jen adjustujete- umístíte atp. Ideální jsou např. barevné polštáře. Ty dokáží pohovku a potažmo celý pokoj poměrně výrazně proměnit. Zkuste to.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Pokud se rozhodnete pro radikálnější změnu, pak můžete vyzkoušet např. výměnu textilií, které používáte jako stínící nebo náladotvornou techniku, tedy záclony a závěsy.

TIP: zkuste květinové vzory. Budou vám příjemné i v zimě, kdy se začnou díky kontrastu s okolním mrazivým prostředím tvářit vlastně ještě více „romanticky“. A květinové motivy opravdu romantické jsou. A ideální bude, pokud vaše květinové vzory budou spočívat na světlém a nebo rovnou bílém pozadí, protože pak budou snadněji kombinovatelé s jinými textiliemi, materiály i barvami.

A možná nejvýraznější změnou, kterou si můžete bez staveních a jiných úprav provést jednoduše a během několika minut doma samy, je výměna potahů, které si ale logicky musíte nechat někde ušít. Firem, které vám mohu takovou službu provést, je mnoho a většinou se zabývají čalouněním nábytku. Když do vyhledávače, např. do Googlu zadáte slovo „čalounictví“, pak se vám zobrazí opravdu bohatá nabídka firem. Nový potah na obyčejnou, tj. nikoliv tvarově zcela atypickou třímístnou pohovku, se bude pohybovat kolem 3 000Kč.

Red.
Foto: Designers Guild

16.2.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist