Myslete na sebe. Zařiďte si svůj beauty koutek!

Přestože máte ve svém bytě možná málo místa, neznamená to, že se musíte líčit u kuchyňského stolu nebo v koupelně nad umyvadlem. Zkuste si najít malý koutek, kde budete mít klid a dostatek denního světla.

shutterstock_470527136-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Pokud to jen trochu jde, udělejte si v ložnici svůj beauty koutek. Nejde jen o to, že nemáte svůj „zkrášlovací“ stolek se židličkou. Většinou totiž ani nemáte kam dát oční stíny, řasenku, rtěnky, pudr, make-up, laky na nehty a další potřebné drobnosti. A na poličkách v koupelně jim to většinou ani trochu nesluší. Zaslouží si přece jen trochu „luxusnější bydlení“, co říkáte?

Potřebujete dostatek světla

Než začnete vymýšlet, kam byste měla kosmetický stolek umístit, zauvažujte o tom, které místo vám nejvíce vyhovuje. Je to vedle okna, nebo naopak nesnášíte, když vás ráno oslňuje slunce a zvolíte vzdálenější kout na druhé straně místnosti?

Samozřejmě je jako vždy důležité, abyste si své nové místečko užívala, ale přece jen nezaškodí při jeho zařizování dodržet pár zásad. Když nechcete vypadat na ulici jako klaun, rozhodně potřebujete při ranním líčení denní světlo. Je to také jeden z hlavních důvodů, proč není k líčení vhodné zrcadlo, které visí v koupelně. Samozřejmě za předpokladu, že tam není okno.

Nicméně světlo by vás nemělo ani oslňovat, takže pro svůj beauty stolek zvolte takové místo, které je osvětlené nepřímo, ale na druhou stranu dostatečně. Většinou to bývá u stěny, která je kolmá na tu s oknem.

Pro večerní líčení, které by mělo být samozřejmě výraznější než to denní, budete potřebovat u stolku lampičku, ideálně se hodí dokonce hned dvě, každá z jedné strany vedle zrcadla. Nezapomeňte proto na to, aby byla snadno dostupná také elektrická zásuvka.

Na co byste neměla ještě zapomenout?

Nejdůležitější je samozřejmě pořádné zrcadlo. Abyste nemusela řešit, do jaké výšky ho pověsit, pořiďte si beauty stolek se zrcadlem. Výhodou je, že tím získáte také dostatek úložného prostoru pro své kosmetické maličkosti.

V nabídce různých obchodů s nábytkem sice nenajdete přímo nepřeberné množství tohoto sortimentu, ale při troše snahy určitě uspějete a objevíte takový typ, který se vám bude hodit. Přestože to není nezbytně nutné a můžete si pokaždé přisunout židli například z kuchyně, je daleko lepší, když si pořídíte k beauty stolku i malé křesílko nebo alespoň taburet.

Pokud by se vám to však nepovedlo nebo chcete být více kreativní, nic vám nebrání, abyste si svůj kosmetický koutek sestavila sama. Zvláště pokud bojujete s místem, se to možná i více hodí. Stačí koupit třeba jen malý stolek a k němu do správné výšky umístit zrcadlo. Šuplíky, tolik potřebné na ukládání věcí, můžete nahradit různými košíčky, ozdobnými krabicemi či dózami.

 

9.1.2023 4:32 | autor: Ivana Kukalová | zdroj: Škola interiérového designu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist