Mramor v moderním interiéru

V interiérovém designu se znovu ke slovu dostává nesmrtelný mramor. Ten je věky věků spojený s nadčasovostí, kvalitou a luxusem. Pro někoho to však je naopak symbol chladného, neosobního prostředí. Možná si to myslíte právě vy a ptáte se: Kdo by si něco takového pořizoval domů? Asi se budete divit, ale mramor je znovu v módě. Samozřejmě ne vždy musí nutně jít o pravý kámen, daleko příjemnější a přitom levnější jsou různé imitace mramorových dekorů, jejichž vizuální účinek je v obytných prostorech naprosto skvělý.

23patterned-marble-mural-from-wallsauce.com_-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: Wallsauce.com

Není mramor jako mramor

Pokud máte jen trochu možnost, neváhejte a kouzlo mramoru naplno využijte při zařizování svého bytu či domu. Nemusí se jednat pouze o dlaždice nebo obklady v koupelně. Mramorové můžete mít umyvadlo a vanu, dekor mramoru můžete mít na pracovní desce v kuchyni nebo na podlaze v obýváku.

Bojíte se, že bude prostor působit příliš chladně a neútulně a podlaha se bude špatně udržovat? Když vsadíte na umělý kámen nebo na dekor mramoru třeba na keramických dlaždicích či vinylové podlaze, což jsou uživatelsky přívětivé materiály, nemusíte se těchto negativ vůbec obávat.

Otevřený prostor

Není pochyb o tom, že mramorování nejlépe vynikne na velké ploše. Proto se také mramorem obkládaly honosné koupelny a vstupní haly. V současné době je nejatraktivnějším řešením nechat krásu mramoru působit v tzv. otevřeném prostoru, kterým bývá nejčastěji společenská zóna domu, tzn. kuchyň propojená s jídelnou a obývacím pokojem.

Mramor se ale skvěle uplatní třeba na kuchyňských ostrůvkách, barových pultech, konzolových, konferenčních nebo kávových stolcích, poličkách apod.

Luxus podtrhne zlato

Dekor mramoru může nenápadně podkreslovat okolní interiér nebo naopak (nejčastěji v černém či zeleném základu) na sebe poutat pozornost hned na první pohled. V každém případě můžete atmosféru v místnosti ovlivnit doplněním dalších materiálů.

Chcete-li podtrhnout luxus a určitý odstup, přidejte pozlacený kov. Naopak kombinace s přírodním dřevem, ideálně ještě doplněným kobercem s vysokým vlasem a měkkými vlněnými či sametovými polštáři prostor příjemně zateplí.

Stačí jen akcenty

Přidání mramoru do interiéru však není levnou záležitostí. Zvláště pokud si potrpíte na originály. Na druhou stranu si nemusíte hned kupovat mramorovou vanu nebo pořizovat ke vchodu do domu mramorové sloupy. Krásu a luxusní vzhled pravého mramoru si můžete při troše skromnosti vychutnat i na drobnostech. Těmi mohou být například lampy, mísy, vázy nebo třeba rámečky na obrázky.

19.7.2018 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist