Montáž umyvadla na desku krok za krokem

Nudí vás stará koupelna a rádi byste ji trochu pozměnili? Zkuste vyměnit umyvadlo. Ty na desku jsou moderní a vypadají skvěle. Pomocí našeho podrobného návodu ho zvládnete namontovat sami.

meiraustraliaptyltd_1788035_roundcurvedmatteblackw-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Meir Australia Pty Ltd

Začněte nejpříjemnější částí a vyberte si umyvadlo a desku.

Ještě než začnete s montáží nového umyvadla, připevněte rohové ventily. Závity na ventilech omotejte těsnicím konopím a natřete těsnicí pastou. Aby těsnicí konopí z hladkého závitu nesklouzlo, zdrsněte povrch ruční pilkou na kov. Zašroubujte je nejdřív ručně, potom je dotáhněte pomocí otevřeného klíče nebo kleští na baterie.

Namontujte umyvadlovou desku

Na umyvadlové desce si určete pozici umyvadla a vyznačte otvory pro baterii a odtok. Pro zjednodušení práce si položte desku na dva podstavce. Ujistěte se, že je deska stabilní, poté do ní navrtejte otvory pomocí děrovky. Průměry otvorů závisí na průměru odtoku a baterie. Běžný otvor pro baterii je 35 mm a pro odtok 45 mm.

Na stěnu si tužkou vyznačte otvory pro připevnění konzol umyvadlové desky. „Přiložte konzoly ke štěně, vyrovnejte je pomocí vodováhy a následně si přes upevňovací otvory označte místo, kde budete vrtat. Aby vrtačka nesklouzla po obkladech, můžete si označené otvory opatrně naklepnout důlkovačem a kladivem. Postupovat můžete ale i tak, že si nalepíte kousek krepové pásky a otvory vyznačíte na ni,“ vysvětluje Marcela Bínová z Hornbachu. Po vyvrtání otvorů místa vysajte a zastrčte hmoždinky.

Opatrně našroubujte konzoly. Postupujte raději pozvolna, vodováhou si ještě jednou přeměřte konzoly. Šrouby potom už jen dotáhněte a na jejich hlavičky nasaďte krytky.

Po upevnění konzol už můžete namontovat umyvadlovou desku. Jednoduše ji přes připravené otvory ke konzole zespodu přiroubujte. Přechod mezi deskou a obklady vyspárujte sanitárním silikonem.

Upevněte umyvadlo

Je-li deska kvalitně upevněná, můžete přimontovat umyvadlo. Nasaďte odtok do odtokového otvoru a přišroubujte ho. Na instalační plochu spodní strany umyvadla naneste silikon. Poté umyvadlo s odtokem nasaďte na desku a vyrovnejte ho.

Nakonec zespodu namontujte sifon. Ten se zasune do těsnění trubky, která je připevněna ke zdi. Půjde to lépe, pokud na konec trubky nanesete trochu maziva. Potom sifon ručně přišroubujte k odtoku. Nezapomeňte, že při montáži musíte použít všechna těsnění.

Pro jistotu si ještě projdete celý postup na videu:

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist