Montáž skryté zárubně krok za krokem

Skryté zárubně nabízejí jedinečnou možnost, jak pracovat v interiéru s dveřmi – můžete je nechat doslova splynout se zdí, nebo naopak potlačením rámu nechat vyniknout samotné dveře pomocí zajímavého reliéfu, barvy a podobně.

obr.2_skryte_zarubne_aktive_dvere_model_master_foto_zdroj_j.a.p.-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: J.A.P.

Na rozdíl od klasických zárubní, nám ty skryté neodpustí žádnou nedbalost či chybu při instalaci – nic se nedá skrýt. Jsou použitelné jak pro zděné, tak pro sádrokartonové příčky. Jejich usazení do příčky probíhá při hrubé stavbě.

„Konstrukce skryté zárubně je přizpůsobena tak, aby vytvořila hranu průchozího otvoru a stavebník ji tak snadno skryl pod finální povrchovou úpravu okolní stěny. Proto jsou kladeny vysoké nároky na přesnost provedení stavebního či montážního otvoru, která je základem pro pozitivní výsledek bezobložkového provedení dveřního kompletu,“ upozorňuje Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která skryté zárubně pro dveřní systémy vyrábí.

V našem návodu si představíme montáž skrytých zárubní Aktive. Technologickým základem jsou pevné profily z eloxovaného hliníku, které tvoří vnitřní skrytý dílec, a průchozí otvor je zcela bez pohledové obložky.

Uvedený postup montáže skryté zárubně Aktive je určený pro klasickou mokrou zděnou výstavbu. Pokud byste chtěli zárubně zabudovat do sádrokartonových příček, jedná se spíše o montážní práci. Stavební otvor může být jednoplášťový – ideálně připraven přesně na míru skryté zárubně, nebo dvouplášťový – větší a širší o jeden centimetr, než je vnější rozměr zárubně.

Příprava zděného stavebního otvoru

Na vybudování zděného stavebního otvoru je kladeno několik základních požadavků:

1. Je nutné, aby byl dokonale rovný – důležitý je tedy důraz na pečlivou stavební práci.

2. Šířka stavebního otvoru musí být z každé strany větší o jeden centimetr, než je venkovní šířka zárubně. To znamená, že celkově bude šířka stavebního otvoru o dva centimetry větší, než je vnější šířka zárubně.

3. Výšku stavebního otvoru je třeba počítat opět s jedním centimetrem navíc oproti vnější výšce zárubně. Tato rezerva je důležitá pro pohodlné vložení zárubní do stavebního otvoru. Zárubeň se usazuje na výšku dokončené podlahy.

Fotonávod na montáž krok za krokem:

9.8.2017 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist