Mohou mít předměty negativní energii?

Čím to, že se v některých místnostech cítíte příjemně a jinde byste se nejraději otočili na prahu a utekli? Opravdu může pobyt v některých prostorách způsobit deprese a nemoci? A mohou předměty přenášet negativní energii?

shutterstock_777419293-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: shutterstock.com

Existuje pozitivní a negativní energie?

Určitě ano. V koncept energií věří mnoho kultur a náboženství. Z Číny známe Feng Shui, Vastu shastra pochází z Indie, o pozitivních a negativních energiích hovoří nejen mnohá stará východní náboženství, ale také moderní ezoterické filozofie.

Každý člověk má na proudění energie jiný názor, ale v zásadě můžeme mluvit o pocitu či „auře“, která vyzařuje z různých předmětů, míst či lidí. A pocity nebo, chcete-li, intuici máme všichni.

Jsou místa, kterým se lidé podvědomě vyhýbají, protože se tam necítí dobře, i když nedokáží vysvětlit proč. Když se o to místo zajímáte blíže, často zjistíte, že tam někdo zemřel nebo je spojeno s nějakou nešťastnou událostí.

Už se vám stalo, že jste s někým mluvili, konverzace byla zajímavá, ale po jejím skončení jste se cítili vymačkaní jako citron? Důvodem byla negativní energie onoho člověka, která vás doslova vysála.

A co věci a energie?

Ano, i předměty mohou přenášet negativní energii, stejně jako lidé. Mohou totiž mohou fungovat jako nádoby na emoce a ukládat naši negativní energii, čímž se promění v jakousi „černou díru“, která pohltí veškerou vaši dobrou náladu.

Důvody, proč na nás některé věci působí příjemně a jiné v nás vzbudí smutek, jsou různé, ale často za tím není třeba hledat žádnou magii – třeba se nám jen nelíbí nebo připomenou nějaké těžké období našeho života.

Čtěte také:

V místnosti také může přetrvávat negativní energie z našeho předchozího emocionálního výbuchu. Například když jste se tam ošklivě pohádali s manželem nebo jste se dozvěděli něco smutného. Právě tyto pocity mohou ulpět na předmětech a proměnit je v „černé díry“.

Jak zahnat špatné pocity?

Každá filozofie má svůj způsob, jak zařídit, aby v místnostech proudila pozitivní energie. Ale všechny mají společné jedno, a tím je jistá forma úklidu.

To, že budeme místnosti udržovat v čistotě, je samozřejmost. Stejně důležité je zbavit se zbytečností a lapačů prachu. Od negativní energie snadno očistíte interiér tak, že ho přeorganizujete. Zbavte se věcí, které nepotřebujete vůbec, a uchováváte je ze zvyku, aniž byste k nim měli nějaký vztah. Věci, co potřebujete jen občas, zase uložte do skříní.

Nepomůže-li ani to, zkuste přestavět nábytek. Někdy stačí jen umístit jinak sedačku nebo jídelní stůl a hned je svět veselejší. Můžete také vyměnit obraz či vymalovat – poškrábané a zašlé stěny nikomu náladu nezvednou a neustále vám připomínají, že máte před sebou náročný úkol – vymalovat. Nebo zbavte okna záclon a pusťte si domů více sluníčka, je dokázáno, že světlo pozitivně ovlivňuje naši náladu.

Zkrátka experimentujte s různými způsoby, až najdete ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Další tipy, co všechno na vás může působit negativně, najdete v naší galerii:

text: z dostupných zdrojů Julie Veselá, foto: shutterstock

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist