Modulární, rozkládací a víceúčelové pohovky

Od nábytku toho dnes chceme skutečně mnoho. Obzvláště to pak platí o pohovkách a sedacích soupravách. Cool jsou nejen moderní designy a stylové barevné kombinace, ale především také aspekty, jako je víceúčelová praktičnost anebo například modulární skladnost.

123530-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Proč se chytrá řešení a modulární pohovky těší takové oblibě? Pravděpodobně to je z nedostatku místa v našich domácnostech a neustále rostoucí potřeby využít každý centimetr v interiéru.  Jak je vidět, tak rčení, že všechno zlé, je pro něco dobré, skutečně platí.

Současné trendy sedacího nábytku se inspirují jak u světových designérů, tak i například u výrobců stavebnic anebo zahradního nábytku. Sedačka zpravidla obsahuje část na pohodlné posezení i poležení – nezřídka se setkáme i s nějakým tím úložným prostorem. Postupně mizí rozkládací sestavy modelu 3 +2 +1 a jsou nahrazovány pohodlnými jednoúčelovými, které se několika snadnými tahy a pohyby přemění do podoby postele, či projdou proměnou z běžné pohovky na sedací soupravu se servírovacím stolkem anebo rovnou na multifunkční křeslo s masážní vestavbou.

Designově úspornější modely, jež se vzhlédly v módních trendech a tvarech z 50. a 60. let, a tak se v modulárním a víceúčelovém sedacím nábytku najdou i kousky, které jsou designově zajímavé – v retro styluminimalistickém hávu.  Jsou kompaktnější, hranatější, na subtilních nožkách. Díky své, mnohdy až skutečně interesantní a důvtipné konstrukci působí odlehčeně a při jejich přetváření se proto nemusíte obávat, že se byste si uhnali například kýlu, či namožená záda.

Modulární sedačka je přitažlivá pro několik variant jejího využití. Područky, polštáře, oddechové plochy či odkládací prostory nabízejí nekonečné možnosti. Různorodost jednotlivých elementů nabízí možnost přizpůsobit sedačku vlastním potřebám. Optimální řešení se rýsuje ve výsuvných, výklopných či jinak rozložitelných stolcích, které dokáží svůj tvar a nabízené odkládací plochy přizpůsobit situaci.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

3.4.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist