Modrá barva je znovu na výsluní!

Současné módní trendy jsou směrované k ladění interiérů do modré barvy. Tato barva moře evokuje dálky, klid a hloubku a zároveň pohodu. V módních trendech vystřídá barvu v minulých letech tolik oblíbenou – fialovou. Modrá barva interiérů je tak aktuální, jak již mnoho desetiletí nebyla.

120441-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

Barvy jsou významnou součástí našeho života, ovlivňují naši náladu, pocity a jejich kombinace vytvářejí specifickou atmosféru.  Modré barevné kombinace přinášejí do interiérů šířku. Když je studená modř pohlcena béžovými a levandulovými tóny, stane se naprosto útulnou. Přirozeně tvoří modrá odstup a slouží zároveň rozvážnosti. Jakmile jsou indigové nebo akvamarínové tóny na stěnách kombinovány s teplými dřevitými a pískovými tóny, vytváří kouzelnou atmosféru a příjemný dojem z barevných kombinací.
Občas stačí trocha pomoci a svůj sen o bydlení můžete mít na dosah. Modré z nebe, které přenesete rovnou do svého bytu, takovou pomocí rozhodně může být.  V této barvě nemusíte volit pouze malbu na stěnu nebo tapety, případně nábytek, ale může se jednat třeba pouze o doplňkové předměty, jako je například osvětlení, dekorace, závěsy anebo povlečení.

Nemusíte chtít třeba ihned provádět kvůli změně barvy rovnou rekonstrukci celého bytu. Ale můžete třeba jen zatoužit po eleganci a kráse pouze v částečné změně interiéru. Pro tyto případy se můžete poohlédnout třeba po římských roletách. Vytvoří u vás doma příjemné a stylové prostředí.  Nabízí moderní stínění a přitom jsou naprosto a zcela funkční. 

Velká fotogalerie malování a barevných stěn

 V nabídce vás mohou zaujmout některé z barev: aquamarine, arctic white, warm indigo, indigo blue a další její odstíny. Například do pracoven vybíráme často modrošedou barvu.  Abychom docílili požadovaného soustředění, je třeba volit barvy tlumenější, kterou modrošedá rozhodně je.  

Modrá barva je klidná, a tudíž je vhodná pro kombinaci s velkou škálou odstínů jiných barev. Je barvou vyváženosti, vnímavosti a z hlediska fyziologických účinků snižuje krevní pulz a také snižuje rytmus dýchání, tudíž je snad tou nejvhodnější barvou pro vaši ložnici. Zhruba od dvanáctého roku věku dávají přednost modré barvě také děti, jelikož ty se právě tou dobou vyvíjí směrem k abstrakci. Pokud tedy využijeme modrou pro dětský pokoj, zvažme tedy to, že velké plochy (například stěnypodlahy) mají být pokryty světlými odstíny a menší plochy naopak mohou být v sytějším barevném provedení. Tudíž tmavší barvy zvolíme pro polštáře, prostěradla anebo lampy

Ať už v módním modrém trendu vyladíte kteroukoli z místností vašeho bytu, nechť vám přinese společně s příjemným závanem osvěžení i radost ze změny, vždyť změna přece znamená život.

Zuzana Bohdalová
Foto: archzine.org, marymakirae.com, cococozy.com, homedecorexpress.com.

22.3.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist