Moderní wellness zařízení se vejdou i do bytu

S prvními podzimními listy obvykle odvane i vzpomínka na pobyt v lázních. A přitom právě v sychravém počasí potřebujeme odpočinek snad ještě intenzivněji. Dnes už naštěstí nemusíme ujet ani kilometr, abychom se mohli oddávat wellness radovánkám. Můžeme si jich totiž užít dosyta ve vlastní koupelně, či na zahradě.

128516-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Parní sprcha

Pozitivní účinky páry na lidský organismus jsou poměrně známé, i když trochu opomíjené. Zmírňuje revmatické potíže, usnadňuje problémy s dýcháním a zároveň činí pokožku příjemně měkkou. Ostatně i proto dnes u většiny veřejných bazénů funguje parní lázeň. Parní sprcha, tedy přesně parní kabina, pak poskytuje všechna vyjmenovaná pozitiva a přitom se vejde i do bytu. Navíc se vyrábí v pestré škále materiálů a designů, skleněnou mozaikou počínaje, přírodním kamenem konče. Zdánlivě malé zařízení v ceně od cca 12 000 Kč, kde techniku výrobce zabudoval do minimálního prostoru, skýtá o to větší potěšení pro tělo i duši.

Vířivka s MP3 přehrávačem

Dobrým řešením pro prevenci bolestí pohybového ústrojí se může stát vířivka, jejíž masážní trysky a příjemně teplá voda láká k relaxaci. Ostatně venkovní i vnitřní vířivky se již trvale usadily na našem trhu. Díky příznivé ceně, průměrně od zhruba 9000 Kč, si je může dopřát čím dál více domácností. Samozřejmě existují i vířivky pro jednotlivé části těla, jež jsou levnější. Každopádně i zde se technologie vyvíjí kupředu a v současnosti existují luxusní vany se zabudovanou stanicí pro iPod, vstup pro MP3 přehrávač, rádio, či CD přehrávač. Stereo systém v tomto případě obsahuje voděodolné reproduktory a k některým modelům se dodává i vodotěsné dálkové ovládání pro zvýšení komfortu. Poslech příjemné hudby ale určitě osvěží samotnou koupel.

Řídící panel zajistí teplotu bazénu

Podobné služby však poskytují i některé exkluzivní venkovní bazénydoplněné o elektronický řídící panel. Ten umožňuje nastavení teploty vody, či spouštění různých druhů masáže. Jeho uvedení do provozu nemůže být snazší, stačí jej napojit na přípojku elektrického proudu, vody a odpadu a skočit do vln. V tomto případě ale do peněženky sáhneme nejhlouběji, částka se pohybuje v řádu statisíců. Ale investice se určitě vrátí. Minimálně v podobě spokojenosti celé rodiny.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Pozor na výběr

Při výběru zmíněných zařízení se řídíme především jejich kvalitou a funkčností. Solidní firma by nám měla nabídnout nejen projektové řešení, ale i následnou instalaci, či stavbu. A rovněž by měla respektovat naše finanční i prostorové možnosti. Určitě se ale nevyplácí sáhnout po nejlacinější nabídce.  Protože čím lepší wellness si doma zařídíme, tím déle nám bude dobře sloužit.

Martina Bittnerová
Foto:eastpack.cc, pjbath.com, trendir.com,

13.10.2010 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist