Moderní sestavy do ložnice

Po náročném pracovním dni jistě uvítáte, když na vás bude doma čekat útulná ložnice skýtající možnost příjemného odpočinku. Důležitou roli přitom vždy sehrává volba nábytku, který by měl do vaší ložnice správně zapadnout a vytvořit z ní prostor, ve kterém se budete cítit pohodlně. Pokud chcete, aby jednotlivé kusy nábytku odpovídaly vašemu osobnímu vkusu, můžete je nakoupit samostatně. Nesporné výhody však může mít také to, pokud si pořídíte do vaší ložnice sestavy nábytku s jednotným designem.

119972-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Ložnice sestavy se většinou skládají z postele, nočních stolků, šatních skříníkomod. Někdy je navíc nabízen také televizní nebo počítačový stůl či nástěnné zrcadlo. Jednotlivé součásti je navíc možné podle potřeby kombinovat. Ložnice se vyrábějí z různých materiálů, jsou k dispozici v rozmanitých stylech a barevných provedeních a také v různých cenových hladinách.

Tipy na nákup ložnice sestavy
Pro začátek je vhodné zvážit, k jakým účelům bude vaše ložnice sloužit a kolik prostoru máte k dispozici. Jste vášnivými čtenáři nebo se spíše raději díváte na televizi? Chcete ložnici využívat také k uskladnění vašich šatů a zimního oblečení? V malých ložnicích se možná spokojíte jenom s postelí, nočními stolky, komodami na prádlo a případně televizním stolkem. Pro úsporu místa mohou být vhodné rohové šatní skříně, u kterých však musíte počítat s o trochu horší přístupností.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie ložnic.

Oblíbeným materiálem, který je používaný pro ložnice sestavy, je laminát s odolnou povrchovou úpravou, který zaručuje snadnou údržbu. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, pak by vám mohl vyhovovat nábytek z masivu – musíte ale počítat s o něco vyšší finanční investicí. V malých ložnicích se doporučuje volit nábytek světlé barvy, protože tmavé barvy mají tendenci opticky zmenšovat prostor.

Velká fotogalerie moderních interiérů

 


Text: Libor Zukal
Foto: blog.instantfurniture.co.uk, danielshomefurnishings.co.uk, furniturepartners.co.uk, modernfurniturestores.co.uk, priceinspector.co.uk, newsolio.com, tbsdiscountfurniture.co.uk, harveynorman.co.nz, livingincomfort.com, wysebyse.net, home-designing.com, furniture.trendzona.com, 21modernfurniture.com, themaisonette.net, homedesigncorp.com, trendecoration.com

16.11.2012 1:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist