Moderní rozkládací křesla vás překvapí

Je mnoho nábytkových kousků, které patří k běžnému vybavení všech domácností. Jedním z nich je i křeslo. Ne vždy máme takové štěstí, že narazíme na křeslo, v kterém se cítíme hned jako doma a ve kterém toužíme se okamžitě uvelebit a odpočívat v něm. Takových je opravdu málo. Ideální možností, jak si opravdu dobře odpočinout je natáhnout si nohy a třeba i klidně usnout. Takové pohodlí vám dopřejí obvykle jen křesla rozkládací.

131957-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

Rozkládací křesla mohou sloužit i jako plnohodnotné prostory pro spaní nečekané návštěvy anebo občasné spaní domácích. Máte-li hodně přátel anebo početnou rodinu, vždycky se může doma takové rozkládací křeslo hodit. Rozkládací křesla mají výhodu v tom, že nepotřebují tolik místa jako pohovky anebo klasické postele. K dostání jsou i taková křesla, jejichž rozložení je otázkou chvilky a vy si na něm můžete odpočinout okamžitě, aniž byste si museli k jeho rozkládání pozvat pomocníky.

Dobré je tedy při výběru rozkládacího křesla klást důraz na systém rozkládání. Ideální situace nastává, pokud rozložením křesla obrátíte jeho matraci na druhou stranu. Z toho vyplývá, že jinou stranu křesla využíváte při pouhém sezení a jinou pro spánek. Jednak se spaním neničí potahová sedací část a také nehrozí, že vám na kvalitě spaní ubere nějaká ta prohloubenina, která stihla vzniknout stálým sezením na jednom a témže místě.

V současné době je v zařizování pokojů trendem neutrální pohovka a výrazné křeslo. To se pak stává dominantou prostoru. Navíc tato nábytková kombinace zabere méně místa. Nemusíte se bát, že když vyberete takovéto křeslo ve zcela jiném dekoru nebo typu provedení než máte pohovku, porušíte tím celkový dojem z místnosti. Opak může být pravdou. Při správném výběru křesla naopak docílíte příjemného zpestření prostor, které tak získají ten správný náboj.

V současnosti navrhovaná rozkládací křesla patří opravdu k nápaditým nábytkovým kouskům. Jejich designové provedení a výběr materiálů použitých k jejich zpracování zaručuje  pohodlí a vysokou užitnou hodnotu zároveň. Stále se zdokonalují i rozkládací mechanismy a manipulace s nimi je stále snadnější a pohodlnější.

Křesla: inspirativní fotogalerie


Neméně důležitou stránkou rozkládacího křesla je jeho matrace. Pokud vybereme křeslo s kvalitní matrací, bude i spaní na něm kvalitní a zdravé. Ideální je tedy zvolit rozkládací křeslo s matrací z líné pěny, ta se totiž vrací do svého původního tvaru. Výrobci již dnes běžně nabízejí i více výplňových  variant téhož provedení křesla, takže v závislosti na hustotě výplňového materiálu rozkládacího křesla najdete zdánlivě stejný výrobek v různých cenových kategoriích.

Křeslům a nejen těm rozkládacím jsme se již v našich článcích také věnovali, byla to nejkurióznější křesla, pohovky a křesla, houpací křesla, křesla, která budete chtít, závěsná křesla a další. Jak je vidět, je to téma oblíbené a čtenáři žádané.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furniturecollectionideas.com, bgbobz.com, furnitursite.com, dn.furniturefashion.com, klondajk.in, st.houzz.com, img-en1.b-dn.net, store.sleepsolutionsuk.com, cimg.in, tresor-interieur.com, furnitursite.com, img07.taobaocdn.com, 4.bp.blogspot.com, mg02.taobaocdn.com, furnituremartindia.com

20.2.2013 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist