Moderní nábytek – trendy sedací soupravy

Sedací souprava je středem snad každého obývacího pokoje. Je to místo určené pro odpočinek i pro zábavu a zároveň je také důležitým prvkem interiéru, jemuž může udávat směr a nebo jej jen příjemně doplňovat.

118795-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Pokud se chystáte obměnit současné vybavení svého obývacího pokoje, mohly by vás zajímat a samozřejmě hlavně inspirovat trendy, které určují design sedacích souprav pro rok 2012. Designéři ani letos rozhodně nedrželi svou fantazii na uzdě a možná právě díky tomu jsou trendy sedací soupravy velmi rozmanitého vzhledu, co se barev i tvarů týče.

Aktuální barvy určené pro sedačkové potahy jsou na jedné straně neutrální (šedá, béžová, světle hnědá) a na druhé straně laděné, tak, aby vyhověly modernímu interiéru. Proto sem patří také svěží i pastelové barvy jako je například fialová, zelené či modrá. V příští roce budou v oblasti designu sedacích souprav „in“ také mladistvě působící vzory a oprášíme i retro styl.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Velká fotogalerie sedacích souprav

Trendy sedací soupravy by měly být ovšem také pohodlné a na oko příjemné. Setkáme se proto s jednoduchými ale promyšlenými liniemi a ergonomickým tvarováním. Moderní sedací soupravy se ovšem také snaží šetřit prostor a příliš nezatížit interiér, takže se v příštím roce také častěji setkáme s moderním designem souprav bez klasických postranních opěrek.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Klára Beščecová
Foto: Homedit.com, Furniturefashion.com, Designersofabed.com, Trendir.com, Yousharez.com

21.10.2011 12:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist