Moderní multifunkční nábytek je trendy

Hektický způsob života v moderním světě vyžaduje nejen úsporu místa, ale také úsporu času. A obojího můžete ve svém bytě a domácnosti docílit tím, že budete používat multifunkční nábytek. Je to tak snadné, stačí jen využít vysoce funkční víceúčelový nábytek k tomu, aby tvrdě pracoval za vás.

Zvláště vhodné je z hlediska úspory místa využití multifunkčního nábytku ve městech, v malých bytech, v garsonkách anebo v nájemních bytech. Mluvíme-li o multifunkčním nábytku, máme na mysli ve valné většině případů takový nábytek, který v jednom okamžiku slouží k jednomu účelu, zatímco po rychlé a prostorově nenáročné transformaci již plní účel zcela jiný.

Ideálními místy, kde je využití multifunkčního nábytku nanejvýš vhodné, jsou zvláště pokoje teenagerů, pracovny, garsonky, kde se ve dne využívaný obývací pokoj na noc promění v ložnici. Někdy je to jen malý pohledově neznatelný výstupek, který vám napoví, že za sedací soupravou ve vašem obýváku se nalézá vlastně podpůrné zařízení pro postel, ve kterou se vše změní doslova závratnou rychlostí.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Každý teenager občas nechá přespat u sebe některého z kamarádů, a tak uvítá, pokud se například jeho pracovní stůl dá snadno proměnit v další potřebné lůžko byť jen pro občasné přespání. Jednoduchá operace nebude vyžadovat víc než přesun notebooku na bezpečné místo a otočení pracovní desky stolu, ze které se po přidání matrace rázem stává další místo pro spaní.

Malé princezničky ve svých pokojích také obvykle potřebují spoustu místa, aby mohly rozevřít křídla své fantazie a proměnit svůj pokoj na království hraček a plyšových kamarádů, panenek anebo zvířátek, o která tak rády pečují a vytvořit si v dětském pokoji například malou zoo. Modulární jednotka s rozkládacím nebo vyklápěcím lůžkem je přesně to pravé, co jim zajistí dostatek místa pro hraní.

Přejdeme-li do kuchyně, můžeme zde tradiční jídelní stůl změnit na moderní rozkládací, který se jednoduchým povysunutím roztáhne a stane se z něj pohodlný stůl pro velkou rodinu anebo návštěvu přátel, které jste pozvali k večeři.

Máme-li v bytě hodně elektroniky, můžeme využít velmi dobře zorganizovaného posuvného média k tomu, abychom za ním přes den mazaně skryli dvě lůžka umístěná v prostoru nad sebou.

Také naši poměrně prostornou domácí kancelář můžeme hbitě ukrýt několika tahy do skříně. Nábytek zapuštěný do stěny je skvělý tip pro všechny, kteří rádi ušetří kousek místa ve svém bytě. Je to zároveň i název našeho dalšího článku, který se věnuje problematice multifunkčního moderního nábytku. Zapomeňte na klasické vyklápěcí postele a nechejte se inspirovat návrhy a tipy, které vám nabízíme ve fotogaleriích u našich článků.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: home-designing.com, laurieflower.com

1.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist