Moderní ložnice zářící v červené, černé a bílé

Že ložnice slouží k odpočinku, to víme všichni. To, že kvalita spánku nezávisí jen na měkkosti matrace a čerstvém vzduchu, ale i na kombinaci barev však řeší málokdo. Po mnoha provedených studiích se odborníci shodli na tom, že nejlepší kombinace barev, zaručující kvalitní odpočinek a více než uspokojivý sexuální život, je červená, černá a bílá.

Není to tak dávno, co se pravděpodobně jiní odborníci shodli, že přírodní barvy by se měli objevovat v celém interiéru a hlavně v okolí lůžka. Prý to zklidňuje celý organismus. Co z těchto studií tedy jednoznačně vyplývá? Inspirujte se a zařiďte po svém.

Co se  dá říci o kombinaci těchto tří barev?

Bílá je barva čistoty a nevinnosti, a pokud je v interiéru ve velké převaze, může působit sterilně. Černá je elegantní ale může vyvolávat pocit klaustrofobie nebo lehké deprese, jestliže v místnosti převažuje. Červená je nejzářivější ale zároveň nejkýčovitější z těchto tří barev. Jejich vzájemné prolnutí však dokáže vytvořit elegantní ložnicis nádechem vzrušení a špetkou nevinnosti.

Velká fotogalerie jak vymalovat ložnici

 

Na co se zaměřit?

Z těchto tří barev vyberte jednu, která bude mít v dekoraci ložnice převažující podíl. Zbytek barev kombinaci dotvoří. Můžete však celou ložnici vyladit jen do jedné barvy a opatřit si ve zbylých dvou pouze doplňky, jako jsou lampičky, závěsy, koberce nebo noční stolky. Při výběru dominující barvy berte v úvahu velikost prostoru. Vždy se snažte místnost opticky zvětšit. Tuto službu vám udělají hlavně světlejší barvy. Pokud ale opravdu preferujete tmavé odstíny, zakomponujte do ložnice nábytek s lesklým povrchem, který odráží světlo a prosvětluje.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

Na stejném principu můžete také použít zrcadlo. Uvažte však, zda jeho umístění do ložnice vyhovuje vám oběma.

Sabrina Harisová
Foto: lovingyou.com, arhzine.com

24.9.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist