Moderní ložnice

Moderní ložnice není ložnicí, která by podléhala módním trendům, jež se objeví na jednu sezónu a pak znovu zmizí. Nedílnou součástí povahy každé ložnice je její funkčnost, potažmo ergonomická hlediska, která módě podléhají mnohem obtížněji, než třeba barevné zpracování potahových látek. A i ty by měly sehrát nejen estetickou, ale i praktickou a pro-zdravotní roli. Tak s dnes vlastně uvažuje kvalita bydlení.

Pokud se hovoří o designu zařizovacích předmětů určených k vybavování ložnice, pak se tím nemá na mysli jenom jejich vzhled, ať už extravagantní a nebo třeba rustikální, či jinak tradiční. Nezbytnou výbavou každého nábytkového a jiného designu je také praktické – funkční hledisko, které usměrňuje výtvarné pojetí předmětu. A jde to říct i velmi lapidárně. Stačí vlastně oprášit stokrát citovanou frázi o tom, že design je snoubením krásy a účelnosti. A onou účelností se v případě vybavení ložnice míní v prvé řadě kvalitní, hluboký spánek se vším, co k němu patří a co ho dokáže vyvolat a stimulovat.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Trendem je zdraví, zdravé spaní i bydlení

Současným trendem č.1 ve vybavování ložnice je zdraví a spánek.  Zdraví a zdraví životní styl je módou i v ložnici a je to logická reakce na hektickou dobu plnou toxinů, stresových podmětů a informačního smogu. Neznamená to ale, že by tím pádem měl uživatel zcela rezignovat estetická hlediska své nové nebo adaptované ložnice. Měl by ale vždy mít na paměti, že ta místnost, jejíž vybavení řeší, má v prvé i druhé řadě být místností plnou klidu, relaxace a uvolnění. Měla by vlastně fungovat jako opojný nápoj, který příjemně uvolní tělo a ke slovu se dostane únava a tu pak uspokojí hluboký a nerušený spánek.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

A jak takové ložnice vypadají ilustrují přiložené fotografie

Red.
Foto Poliform

22.9.2008 8:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist