Moderní kuchyň je…

Moderní kuchyň je taková, která plně odpovídá požadavkům doby, respektive požadavkům svého uživatele. Základními hesly, s jejichž pomocí by bylo možné moderní kuchyň popsat, jsou tedy ergonomie a individualita. A design? Ten jde s těmito trendy ruku v ruce.

Ergonomií se zde míní nejen zdravotní a jiná nezávadnost provozu a užívání , ale také  uživatelské pohodlí, snadnost a až „zábavnost“ ovládání jednotlivých zařizovacích předmětů kuchyně, tedy všech přístrojů a nábytku včetně např. mycího či varného centra. Design moderní kuchyně pak vychází těmto požadavkům vstříc a přirozeně hledá další nová řešení výtvarného zpracování, které by mělo být v harmonii a ve velmi úzkém vztahu s funkčností a provozní praxí kuchyňského vybavení. Zní to možná složitě a dalo by se to vyjádřit mnohokrát publikovanou definicí, která o designu mluví jako o něčem, co je „snoubením krásy a účelnosti“.

A individualita pak představuje dnes již vlastně nutnost navrhovat obytný interiér nikoliv podle zvykových norem, ale takříkajíc na míru každému jednomu konkrétnímu uživateli. A taková péče se vyplatí, taková péče je současná, dnešní a tedy v pravém slova smyslu „moderní“.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Střídmá elegance

Vzhled kuchyňské sestavy je logicky úzce svázán s jejím konstrukčním a vůbec celkovým technickým řešením. Současné trendy, které se postupně stávají standardem, kladou důraz na jednoduchost a střídmou eleganci prostou jakékoliv nadbytečné zdobnosti. Prosté a základní tvary jsou díky vyspělé technologie povrchového zpracování povýšeny na nositele estetické kvality a jsou tím, co je např. právě na kuchyni atraktivní a tzv. krásné. A že taková, na první pohled strohost, nemusí být právě vůbec „strohá“, nevlídná a nebo studená, dokumentují přiložené fotografie.

Red.
Foto Poliform, Bulthaup, Boffi

16.10.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist