Moderní kuchyň

V architektonickém pojetí současných interiérů tvoří kuchyň velmi významný prvek, který dává ráz celému obytnému prostoru. Právě proto věnujeme výběru kuchyně velikou pozornost. Na trhu se můžeme setkat se širokou škálou stylů, materiálů i barev výrobků.

Pořizování kuchyně je v našem životě nepochybně velmi důležitým okamžikem. Sice již neplatí zásada našich babiček, že kuchyň se zařizuje na celý život, ale kuchyň stále je a také bude dlouhodobou záležitostí. Moderní kuchyň se vyznačuje celou řadou charakteristických rysů. Mezi ně patří především výkonné moderní spotřebiče, jednoduchá příprava jídel, efektivní skladovací plochy a také snadná údržba. Nároky na jednoduchost údržby se promítají i do designu moderních kuchyní, které působí oproti rustikálním kuchyním až stroze. Strohost se designéři nesnaží zmírnit ani detaily, např. úchytkami, které buď chybí nebo strohou linii skříněk naopak ještě zdůrazňují. Záměrnou jednoduchost kuchyňských sestav ještě podtrhují použité materiály, především sklo a kov, a výrazná či naopak velmi tlumená barevnost. Za jednoduchými skříňkami se ale vždy skrývá detailně promyšlený, strukturovaný úložný prostor.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Moderním trendem v kuchyni je zejména horizontální členění. Kuchyně se roztahují a jsou vysoké jen okolo 140 centimetrů. To klade na druhé straně celkem náročné požadavky na prostor. Monotónní linii kuchyně lze narušit designérskými prvky jako vyšší technologické centrum nebo solitérními kusy kuchyňského nábytku. Protikladem k monotónní linii je linie členitá, kdy jednotlivá funkční centra mají různou výšku. Mycí centru je umístěno nejvýše, přípravné centrum je na střední úrovni a nejníže je umístěno centrum varné. Co se týče barevnosti, neznají designéři mezí, záleží pouze na zákazníkovi, jakou barvu či kombinaci materiálů zvolí. V moderní kuchyni mají bezesporu své místo moderní spotřebiče. Jednotlivé spotřebiče lze buď vystavit jako samostaná umělecká díla, nebo je naopak můžeme ukrýt za dvířkami skříněk. Své slovo v moderní kuchyni má i dřez, který výrazně dotváří její celkový styl.

Velká fotogalerie moderních interiérů

18.10.2001 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist