Moderní knihovny jako solitéry

I v pokrokové době, která nám nabízí možnost čtení knih z elektronických čteček, dává většina z nás přednost knihám klasické podobě. A i když chodíme do knihoven, některé kousky se zkrátka vyplatí mít doma vždy po ruce, nahlédnout do nich, případně si je přečíst znovu. A k tomu potřebujete moderní knihovnu.

133608-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: archiv redakce

Knihovna je tedy poměrně důležitou součástí každého bytu. Vybíráme ji nejčastěji podle množství knih, které do ní chceme uložit. Ale to nemusí být pravidlem. Moderní knihovny jsou tak originální designové kousky, že samy o sobě mohou v interiéru velmi dobře působit, i kdyby v nich byla uložena třeba jen jedna kniha, ta naše nejoblíbenější.

Vybírat lze z nejrůznějších materiálů, od masivního dřeva, přes lamino, sklo, kov či plast. Reprezentativní vzhled moderních knihoven již svým designem vypovídá o našem vztahu ke knihám a k pěkným nábytkovým kouskům, které dokážou patřičně oživit interiér.

Jestliže dáváte přednost bezúdržbovému nábytku, vybírejte knihovny v typu sektorových regálů z lamina, i když dostatečně velký výběr je i v masivu. Do atypického prostoru můžete vybírat z nejrůznějších designových kousků, kdy menší knihovna slouží zároveň jako pohodlné křeslo anebo soustava menších regálů v bílé barvě ve tvaru připomínajícím lidskou páteř, či obrys letícího netopýra.

Na výběr máte také knihovnu ve tvaru mapy USA anebo své knižní miláčky můžete pohoupat v plastikové rozměrově flexibilní kolébce ve tvaru srolovaného pergamenu. Designéři si s těmito kousky drobného nábytku dokážou často velmi důkladně vyhrát, a tak se na trhu objevují stále nové a nové tvary těchto solitérů, u kterých je často doslova hádankou určit, k čemu vlastně mají doopravdy sloužit.

Lamino je velmi praktické, protože je odolné, dobře se udržuje a hodí se do všech prostor snad s výjimkou těch historických. Máte-li raději stylové a noblesní kousky, zvolte dýhu z různých druhů dřev. Nezapomeňte však i tento přírodní materiál z času na čas ošetřit vhodným leštícím prostředkem, který podpoří jeho pěkný vzhled.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Překvapit můžete nejen výběrem materiálu, ze kterého je knihovna vyrobena, nebo jejím tvarem, ale i barvou v netradiční kombinaci, jako je tomu například u knihovny Funky Shelve, která je složená z jednotlivých kousků o rozměrech 36 x 25 x 39 cm v zelené a fialové barvě. Knihovnu hravě složíte seskládáním jednotlivých poliček, které se dají libovolně kombinovat a vyskládat i do větších rozměrů.
Zajímavé řešení nabízí i čtyřdílný kulatý set polic z MDF desek, které jsou na našem trhu v matovém laku v červeném provedení. Hloubka jednotlivých polic je 9 cm a jejich průměry jsou od nejmenšího, tj. 24,5 cm až po největší průměr 39,5 cm.

Domácí knihovny v čase budoucím“, „Tipy na knihovny a knihovničky“ a „Knihovna jako perfektní stylový doplněk“, to jsou články s podobnou tématikou, kde jsme se taktéž zabývali úložnými prostory pro tištěné knihy.
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: trendhunter.com, olpos.com

12.5.2015 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist