Moderní dřevěný hotel na břehu jezera Como nezapře italský temperament

Jméno světoznámé milánské architektky a designérky Patricie Urquioly se spojováno s mnoha luxusními hotely i soukromými rezidencemi. Jedním z nich je také luxusní hotel Il Sereno, který najdete na březích kultovního italského jezera Como.

2axorpublic-space_courtesy-of-il-sereno-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: www.serenohotels.com

Moderní styl s autentickou atmosférou

Hotel Il Sereno se stává nedílnou součástí nádherné přírody. Disponuje jedinečnými výhledy téměř ze všech prostor včetně pokojů, takže si mohou hosté naplno vychutnat jedinečné krásy Comského jezera. Navíc jméno populární designérky Patricie Urquioly, které je s ním spojováno, je zárukou elegantního a vkusného interiéru.

Tentokrát Patricia vsadila na ležérní moderní styl, který umožňuje zachovat autentickou atmosféru, která je pro toto místo typická. Inspirovala se přitom okolím Comského jezera, tamější architekturou i přírodními motivy.

Dokonalé splynutí s přírodou

Poklidné útočiště vytvořené úspěšnou designérkou využívá především kouzlo okolních přírodních prvků, které přispívají k dokonalé relaxaci zdejších hostů. Patricie přitom čerpala inspiraci také z nádherného jezera Como, z místní kultury, životního stylu i historie. Vznikl tak dokonale promyšlený interiér, který odráží jedinečnou krásu tohoto romantického místa.

Na práci Patricie Urquioly měl pravděpodobně velký vliv také fakt, že se hotel Il Sereno nachází nedaleko jejího rodného města, kterým je Milán.

Interiéru nechybí dynamika

V hotelu převažují především přírodní materiály, jako jsou dřevo a kámen, nechybí však ani sklo nebo keramika, což vytváří nejen jednotný celek, ale zároveň je spojuje jejich nadčasovost. Dekor dřeva nechybí ve společných prostorách, v restauracích, na terasách, v pokojích a koupelnách.

Interiéru dominuje barevná škála teplých barev, což umocňuje mimořádnou útulnost daného prostředí. Tyto barvy a materiály jsou však použity specifickým způsobem, který dodává interiéru nezvyklou dynamiku, takže tady není ani kousek místa, který by neměl svůj specifický výraz nebo by snad působil nudným dojmem. Dá se říci, že v tvorbě italské rodačky prostě nechybí pověstný italský temperament.

Designová mimořádnost: zelené stěny

Výraznou designovou zajímavostí jsou tři zelené stěny francouzského botanika a designéra Patricka Blanca. Jedná se o jeho vlastní dílo, které se skládá z kovového rámu a vrstev polyetylenu a plsti, v níž jsou zasazené různé druhy rostlin. Stěna bývá buď pověšená na zdi, nebo funguje jako samostatný, volně stojí solitér.

Pozoruhodné je, že hotel Il Sereno je jediné místo na světě, kde Blanc instaloval tři naprosto odlišné typy svých stěn na jednom místě. Podařilo se mu zde zachytit barvy okolní krajiny i samotného jezera Como, což působí dojmem, že hotel tvoří se svým okolím jeden dokonalý celek.

7.9.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist