Moderní bungalov jako prázdninová oáza klidu

Mladá rodina si přála trávit letní měsíce někde za Prahou v domku. Koupila proto pozemek nedaleko Staré Boleslavi v klidné, dosud nezastavěné části obce, který přímo sousedí se vzrostlým borovicovým lesem. Jejich přáním byl moderní bungalov s množstvím francouzských oken, které propojí interiér s rozlehlou zahradou a dopřejí obyvatelům výhled na okolní kopečky s venkovskou výstavbou na straně jedné nebo stálezelený les na straně druhé.

imgp3813-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Master Design

Návrhem pověřili architektonické studio Master Design. Architekti vyprojektovali dům v podobě otevřeného písmena L tak, aby respektoval hranici lesa. Dům umístili do jihozápadní části pozemku, což se ukázalo praktické pro vybudování pouze krátké příjezdové cesty. Zastřešené místo pro parkování se nachází mimo dům těsně u příjezdové cesty.

Aby byly výhody pozemku využity co nejlépe, umístili architekti hlavní zahradu do její západní části k borovicovému lesu. Klidová část domu je směrována na jih a společenská část je otevřena na východ. Hmotové členění domu vytváří soukromý prostor odkloněný od příjezdové cesty využitý pro pobytovou zahradu s výhledem do lesa.

I když je dům ve své podstatě velmi jednoduchý, ozvláštnili ho architekti dvěma různými typy střech – plochou a pultovou. Fasádu z bílé omítky a dřeva rozřezali pásem francouzských oken, západní a severovýchodní fasádu pak zdobí okna v nahodilé kompozici.

Interiéru vládne jednoduchost

I když je dům koncipován jako letní sídlo, je použitelný pro celoroční pobyt čtyřčlenné rodiny. Podlahy v medově zlatavém odstínu dřeva s výraznou kresbou proteplují sněhobílé stěny. V podobném odstínu jsou i pracovní deska kuchyňské linky, deska pod umývadlem nebo poličky v nikách na chodbách a předsíni.

Aby nebyl interiér příliš zatížen a mohly dokonale vyznít průhledy do přírody, je většina zařízení pojata co nejjednodušeji v bílé barvě doplněné tmavě šedou. Interiér ozvláštňují dřevěné sochy a výrazné obrazy. Dětské pokoje se jednoduchému pojetí domu vymykají a jsou rozpustile barevné, což nebude problém změnit, až povyrostou a zatouží po něčem dospělejším.

Text: Kateřina Šedivá

31.5.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist