Moderní architektura nejen v Praze

Jistě jste si při procházkách ve větších městech všimli rychle rostoucích administrativních budov. Nejedná se jen o Prahu, i když tam jsou změny po výstavbě markantní. Jaký máte názor na moderní architekturu a vzhled moderního města?

Moderní architektura v současné době vzbuzuje rozporuplné reakce. Na jedné straně se tlačí na vývoj nových technologií, které umožňují pokrok a lepší využití stavby, na straně druhé se však mnohdy zapomíná na vhodnost tvaru a charakteru budovy a použitých materiálů z hlediska začlenění se do již stávající staré zástavby.

Názory se různí a hlavně v Praze se apeluje na její krásu a jedinečnost v porovnání s ostatními hlavní městy světa. Jedni se bouří při pohledu na minimalistickou budovu vyčnívající do ulice, napojenou na sto let starý dům, druzí vítají přiliv mladé krve do starých ulic.

Co ale s tím? Je lepší Prahu zakonzervovat pro mladší generace a vystavět na jejím kraji novou, futuristickou podobu, která by turisty táhla stejně jako její starší sestra? Nebo raději pokrčit rameny a těšit se z nových budov, které nabízejí kancelářské prostory a  nová obchodní centra?

Říká se o nás, že jsme velmi konzervativní národ, což jasně dokládá i náš názor na návrh městské knihovny. Budova zajímavá ale ne do centra města – tak zněla většinová odpověď.

Se stejným problémem se potýkají také v Londýně, i když tamní obyvatelé mají změny rádi. A na Gherkin, jak se administrativní budově přezdívá, jsou pyšní.

Co si myslíte vy o moderních domechmoderní architektuře vůbec?

Sabrina Harisová
Foto: prazskereality.cz. crestcom.cz, prague-stay.com, realit.cz, londonist.com, elistmania.com, archinect.com, theepochtimes.com, vig.com, svoboda-williams.com, e-architect.co.uk, greenwood.cz, kPF.com, skyscrapercity.com

25.2.2013 1:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist