Moderna –soudobý artefakt v kuchyních

Dnešním trendem je zařizovat kuchyni jako ucelenou část moderního interiéru, nikoliv jako oddělenou jednotku, která má být skryta před zraky přátel a rodiny. Už dávno není jenom přípravnou pokrmů. Kuchyní se rádi prezentujeme a rádi ji ukazujeme, stejně jako je tomu v případě uměleckých děl, vytvořených ve stylu aktuální moderny.

Trendem, který vládne již po několik let je propojená dispozice interiéru, kdy kuchyň pozvolna přechází v obývací pokoj a naopak. Tento fakt, tolik rozšířený i v běžných domácnostech, povýšil kuchyni a její řešení až na level, ve němž již nezařizujeme kuchyni, nýbrž interiér, jako celkový obývací prostor, a tak se design kuchyně přizpůsobuje výrazovými prostředky a zvolenými materiály, uplatňovanými doposud spíše v obývacích pokojích. A to je rozhodně dobře!

Moderna čaruje v kuchyni například i v jejím nejcharakterističtějším bodě – přímo na kuchyňské lince.  Z linky, kde dominovaly spotřebiče, které z ní jakoby vystupovaly a působily tak trochu „vystrčeně“ se do popředí prodraly linky se zabudovanými spotřebiči, které fungují solitérně – nezávisle na sobě. Systém posuvných dveří, nebo třebaspeciálně upravených rolet se využívá na ukrytí a překrytí pracovních prostor, čímž kuchyň zcela zmizí v obýváku s nímž zcela splyne v jeden jediný okamžik a na vaše přání.

Pozbývaje dělení na horní a dolní část, obtěžkána množstvím důmyslných  úložnýchpracovních prostor v plné výšce stěny je kuchyňská linka, jenž je odrazem moderny v našich interiérech natolik vytříbená, že mnohdy připomíná svým řešením vestavěnou skříň.

Samotná  sestava skříněk, ať už uzpůsobená do lineární či L- kové , nebo U – čkové dispozice, tak není rozbita ani narušena uměle vytvořeným, nuceným členěním, nýbrž působí jako celistvá nábytková stěna. V tomto maskování tkví kouzlo moderny, které si čím dál tím více podmaňuje i české kuchyně.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

19.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist