Místo pro vaše CD a DVD

Krabička vedle počítače, skříňka pod televizorem s DVD přehrávačem, polička na stěně – a už to zase nestačí. Je to stejné jako s knihami, cédéčka a dévédéčka se množí a potřebují svůj prostor. Nabídka šikovných stojanů se proto také stále rozšiřuje.

117767-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Pomiňme diskuse o tom, jestli mají stát nebo ležet. V každém případě by ovšem CD i DVD mělo mít svou krabičku označenou nejen na čelní straně, ale také na hřbetu – protože jinak to, které hledáte, těžko poznáte. A také by jich nemělo ležet moc na sobě, protože se k tomu konkrétnímu budete muset nešikovně propracovávat. A teď už můžete vybírat.

Kdo má skutečně velkou sbírku, ocení i to, že se mu do ní nepráší. Na to jsou praktické speciální skříňkyskříně, které mají police příslušné výšky jak uvnitř, tak ve dveřích – prostor je tedy dvojnásobný. Kdo chce mít stále přehled, zvolí alespoň zasklenou polici s posuvnými skly – nejlépe v rozměrech krabiček na CD nebo DVD. To není nic nového pod sluncem, takové jsou i knihovničky. Šikovné je, že v sektorovém nábytku bývají ve stejné podobě k dostání léta, takže když potřebujete prostor rozšířit, dokoupíte další.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Kdo si se častého utírání prachu nebojí, zvolí otevřený stojan. Může být z černého kovu nebo dřevěný, designové kousky se pochlubí nerezovým leskem, mosaznou zlatou nebo ušlechtilým teakovým dřevem, záleží na tom, jaký styl pokoje chcete tímto účelovým, přesto efektním a nápadným kouskem, vhodně doplnit. Některé stojany jsou z praktických důvodů vyrobeny tak, že je možno do nich ukládat krabičky z obou stran, nebo dokonce jsou tak hluboké, že se plní kolem dokola a mají uprostřed tyč, na které se otáčejí.

Vystačíte si jen s kouskem místa nebo chcete mít po ruce operativní „příručku“ s nejčastěji hranou hudbou či filmy? Můžete zvolit třeba nástěnnou desku, v níž jsou zářezy na jednotlivé krabičky. Takové umístění je pak skutečnou dekorací, působící jako netradiční plastický obraz.

Barevné vyšperkování interiéru není nikdy na škodu, samozřejmě když barvy k sobě padnou. Místo klasického černého stojanu můžete na skříňku vedle televizoru umístit třeba stojan červený, zelený nebo žlutý. V moderním střízlivém interiéru bude takový barevný detail velmi efektní.

Také vedle počítače nemusí dělat ostudu zašedlá plastová krabička, ale může tam stát nebo na zdi viset zajímavě tvarovaná přihrádka z barevného eloxovaného hliníku. Takovým pěkným kouskem nejspíš nahradí dospívající mladík či dívka svou první poličku na CDDVD z jednoduchého drátu ozdobenou zvířátkem, kterou jste mu za jeho dětských let instalovali do pokoje.

Vybírat je rozhodně z čeho, pro děti, pro teenagery i pro ty, kdo už zařizují pokoj na dlouhá léta. Takže svou sbírku hudby a filmů nezanedbávejte a dejte jí, co si zaslouží.


Text: Gabriela Koulová
Foto: kinglinen.com, imagica.com.mx, furnitureopia.com, i-bazar.com, ebenist.cz, my-opera.com, bakati.com, culturepush.com, design-interior.cz, funkytrend.com

8.2.2011 11:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist