Minimalistický styl umí být přívětivý

Minimalistický stal mají mnozí lidé spojeni s estetikou pitevny. Ale to už dávno není pravda. Minimalismus miluje přírodní materiály a světlé barvy, naopak se vyhýbá množství barev, materiálů či doplňků. Má také jednu velkou výhodu: Dobře se uklízí!

delightfull_1838204_livingroomikefloor-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: DelightFULL

Nové podobě minimalismu propadl celý svět. Jeho současná podoba nechává vyniknout osobnosti uživatele, je mnohem jemnější a přívětivější a co je neuvěřitelné, umí být i hravý!

Vsaďte na přírodu

Bílá byla a stále zůstává základní barvou používanou pro minimalistický vzhled interiéru. V poslední době se k ní přidávají neutrální barvy, jako je béžová, tmavošedá a barva kamenů.

Designéři vybírají bledé až mdlé barvy jako základ, který dotvoří barevným nábytkem či doplňky. Co se týká hlavního kontrastního barevného aspektu, volí jednu výraznou barvu, která se objeví na sedačce či na obraze na zdi. Mnoho výrazných akcentů navodí dojem chaosu, proto se jim vyhýbejte. Nejvhodnější z barev je červená nebo výrazná hnědá.

Zdobnosti dejte stopku

Abyste naplnili podstatu minimalistického looku, volte nábytek, který je vzhledem jednoduchý a má ostré linie. Vyhýbejte se zdobnému stylu nebo vzorovaným potahům. Vhodný je jednoduchý dřevěný nábytek nebo kožený. Velmi moderní je pochromovaný, nerezový či skleněný. Oblíbené jsou lesklé povrchy, které odrážejí světlo.

Co se týče výběru podlahových krytin, v minimalistickém stylu vede dřevo, beton a obklady. Budete-li mít pocit, že pokoj potřebuje trochu zútulnit, můžete použít i koberec. Ten se může stát hlavním barevným akcentem pokoje. I zde ale platí, vyhýbat se vzorům nebo starším designům.

I okna a jejich dekorace by měla být v jednoduchém stylu. Doporučována jsou veliká okna, která se otvírají vytočením, protože nemají okenice a nic tedy neruší celkový výhled. Závěsy a záclony jsou tabu. V dnešní době, kdy se domy staví velmi blízko sebe, se však zvýšily nároky na soukromí, proto volte rolety nebo žaluzie. Trváte-li na závěsech, vybírejte je z materiálů, které nemají vzory a jsou relativně průhledné. Udržíte tím vzdušný vzhled a dojem nekončícího prostoru.

S doplňky opatrně

Ačkoliv minimalistický styl je  hlavně o minimálním počtu doplňků, právě jejich výběr je velmi důležitý. Každý z nás vlastní mnoho věcí, které je potřeba někam uložit, abychom dostáli zvolenému stylu. Nemusíte se však s těmito věcmi rozloučit, jde o to najít vhodná místa v interiéru, která se dají přeměnit na úložný prostor. Ty nejzajímavější kousky vystavte a zbytek ukliďte. Omezte se na jednu, maximálně dvě vázičky a to samé udělejte s fotografiemi a svíčkami.

Světla, lampy a lampičky

Do každé místnosti vyberte jedno velmi zajímavé osvětlení, které bude mít schopnost prosvětlit celou místnost. Pokud máte vybrané místo, kde rádi čtete, posviťte si stojací lampou. Nejlépe velmi moderní lampou z kovu, která nebude v interiéru rušit.

Minimalistický vzhled je ze začátku složitější na údržbu, protože většina z nás má tendence věci hromadit a vystavovat na odiv. Pokud se ale dokážete udržet tzv. na uzdě, váš domov bude vypadat čistě, uspořádaně, moderně a vzdušně.

 

13.7.2021 10:30 | autor: Sabrina Harisová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist