Minimalistický hotel – je tohle i vaše představa o relaxu?

Hotely po světě se většinou pyšní nejmodernějším vybavením od věhlasných designérů, bezchybnými službami a množstvím stylových maličkostí v každém z pokojů. Hotel, který vám chceme představit je pravým opakem zažitého přezdobeného luxusu. Vítejte do minimalistického hotelu Juvet Landscape.

Juvet Landscape Hotel vytvořilo duo Jensen & Skodvin Arkitektkontor(JSA) a umístilo ho do srdce malebného lesa na břehu řeky Valdolla v Norsku. Tento,  po všech stránkách netradiční hotel se skládá ze sedmi od sebe oddělených budov, které mají jednu nebo dvě ze stěn z čirého skla. Jejich strategické umístění vybízí k úžasnému výhledu do krajiny a blízkých hor. Budovy minimalistického hotelu jsou do prostoru rozestavěny tak, aby skýtaly maximální soukromí.

minimalisticky%20hotel%202.jpg

Zdroj: archiv redakceInteriér hotelu
je zařízen velmi moderně v ultra minimalistickém stylu za použití příjemných barevných kombinací. Autoři návrhu hotel oprostili od všech rušivých elementů, proto je vítaným prostředím pro velmi pracující lidi, kteří potřebují utéct z bláznivého kolotoče práce a stresu velkoměsta do klidného prostředí, kde je jen příroda, zpěv ptáků a ševelení stromů. Vzhledem k tomu, že tento hotel leží v Norsku, je v případě zapadání sněhem naprosto energeticky soběstačný.

minimalisticky%20hotel%2012.jpg

Zdroj: archiv redakce

Minimalistický hotel je vskutku zajímavá stavba, ale má stejně fanoušků, jako odpůrců. Kritici jsou ale spíše z řad těch, kteří měří luxus množstvím hvězdiček. Mají totiž pocit, že si za své peníze zaslouží maximální péči a pokud nenaleznou v koupelně  plno malých lahviček šampónů a kondicionérů, našlapaný minibar a na polštáři čokoládový bonbon, pak je  zákonitě něco špatně.

minimalisticky%20hotel%2014.jpg

Zdroj: archiv redakce

A čemu vy dáváte přednost? Minimalistickému hotelu uprostřed přírody a lesů nebo hotelu v centru velkého města?

Sabrina Harisová
Foto: freshome.co

10.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist