Minimalistické bydlení s barevnými akcenty

Minimalismus – styl, o kterém jsme se již mnohokrát zmiňovali. K jeho charakteristickým prvkům patří i myšlenka střídmosti, a to jak ve tvarech, tak i v barvách. Kombinace bílé a černé, přísné linie, jednoduchost, to jsou jeho charakteristické prvky.

114912-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: archiv redakce

Dnes se ale podíváme na to, jak se i minimalismus dá propojit s barvami, a to s barvami veselými a nápadnými. Představíme si minimalistický byt v Taipei, v Tchaj-Wanu, který se rozhodli návrháři z Ganna designu pojmout barevně a radostně.

Jednotlivé dělící stěny zde byly redukovány a nahrazeny pružnými deskami, které mají sloužit stejně jako dveře. Celkově se dá říci, že byt se tak stal světlý, vzdušný a otevřený prostoru ale i barvám, které zde v jednotlivých prvcích narušují monotónnost neutrálního zařízení.

Tón celého prostoru udává základní barva, kterou zde designeři zvolili šedou. Šedá a její nejrůznější odstíny dobře ladí a do svého okolí přijmou i takové barvy, jako je například neonově zelená použitá na dveřích anebo fluorescenční oranžová, která dala barvu koupelnovému zrcadlu. V ložnici byla pro skříň zvolena barva akvamarínová. Skříň je dostatečně prostorná, aby mohla pojmout všechny potřebné oděvy. Poskytuje tak nejen dostatek úložného prostoru, ale stala se díky barvě a velikosti rovněž ústředním bodem celé místnosti.

Na tomto příkladu je vidět, že i na klasické zařízení v jednotném stylu se dá pohlížet s invencí a nápadem a jeho realizace může být poměrně snadnou záležitostí. Chce to jen dobrý nápad a šikovné ruce.

O klasickém minimalistickém stylu pojednávají některé z našich předchozích článků věnovaných například koupelnám: „Koupelnový minimalismus“ anebo interiérům celkově v článku nazvaném „Minimalismus v interiéru“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, design-milk.com, gannadesign.com

24.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist