Milujeme dekorativní maličkosti do bytu

Byt by nebyl tím útulným místem, které všichni tak milujeme, kdyby nebylo drobných maličkostí, které dotvářejí jeho atmosféru a z bytu či domu vytvářejí domov. Dekorace do bytu se dají nejen koupit, ale také vytvořit mnoha nejrůznějšími technikami a způsoby, a to z nepřeberné řady materiálů. Následující řádky si vzaly za úkol, poskytnout vám zajímavou inspiraci ke tvoření a kreativní činnosti, na kterou budeme mít v průběhu podzimních dnů více času.

Co se dekorací samotných týče, jistě s námi budete souhlasit v tom, že nejdůležitější je v tomto ohledu nápad. Ať už si ho přinesete domů na stránkách oblíbeného časopisu, anebo jako námět z obchodu, kde jste podobnou dekoraci zahlédli za výkladem, případně vás inspirovala svým dílem kamarádka, u které jste byli na návštěvě, je to jedno, jde o nápad jako takový.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Většina rukodělně zručných žen se ztvárnění takového zajímavého nápadu jistě ujme sama. Tvoření je způsobem relaxace, pomáhá zahnat nežádoucí myšlenky a navíc rozvíjí fantazii a také schopnosti. Šikovné švadlenky se pustí do patchworku nebo šití dekorativních srdíček, panenek a dalších motivů, pletařky se chopí jehlic a jejich okolí už často pak ani nestíhá pozorovat, jak jim jde dílo od ruky. Najdou se však i ženy, které rády pracují se dřevem, i když je to spíše mužská záležitost, jiné se chopí keramické hlíny a další zase například korálků a začnou vytvářet nejrůznější ornamenty, brože, šperky, stromečky z korálků anebo nášivky na dekorační polštářky. Z výtvarných technik nesmíme opomenout ani výšivku nebo háčkování.

Existuje také dlouhá řada výtvarných technik, které světlo světa spatřily teprve před pár lety anebo dokonce nedávno, k takovým můžeme zařadit například ubrouskovou techniku, čili decoupage, powertex nebo paverpol, encausticu, práce s fimo hmotou, savovou techniku odbarvování textilu atd.

Tato pestrá škála alternativ dává každé tvůrkyni možnost vybrat si tu svou, která jí takzvaně sedne. A pro ty ženy, slečny či dámy, které buďto neholdují žádnému z výše uvedených způsobů seberealizace anebo nemají zkrátka čas, se pořád nabízí možnost dekoraci, která se jim zalíbila, si zakoupit.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Pokud se třeba právě teď rozhodujete pro výměnu dekorací ve vašem bytě, nechejte se inspirovat fotogalerie doprovázející náš článek.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: walmartimages.com, bagatellebali.com, myblackbookparis.com, doityourself.com, outdoortheme.com, hopmewarewithflair.com, makeupandbeautyblog.com, home-style-decor.blogspot.com, theinspiredroom.net, justmakestuff.com, uluselsupermartf.info, everythingetsy.com, plus.google.com, decor4all.com, livebreathedecor.com, designshuffle.com, stepinit.com, rubyfurniture.com, fashionesedaily.com, styleindesigns.com, aliexpress.com, francemay69.canalblog.com, classistatic.com, fashionandmiscellaneous.blogspot.com, synxo.com 

20.9.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist