V Milánu se vystavovaly i koupelny

Jsou jednoduché, elegantní, moderní i nostalgické, čerpající inspiraci v již zašlém světě noblesy, ale i v industriálním prostředí továrních hal. A stejně jako kuchyně se už nenechají stěsnat do jedné místnosti, která je v bytě nejmenší.

01_scavo432_bagno_aquo_01-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Salone del Mobile

Salone Internazionale del Bagno k milánském veletrhu nábytku patří podobně jako speciály o kuchyních, kancelářském nábytku či osvětlení. A stejně jako tyto expozice se neomezuje jen na obrovský prostor výstaviště Rho. Koupelny a jejich vybavení jsou roztroušeny po městě v showroomech, najdete je i na druhém Fuorisalonu.

Minimalismus a něco navíc

Bílá, černá, šedá a jejich kombinace. Hladká forma, jednoduchý tvar, takový je první pocit. Pak si všimnete jemných odlišností. Někdo dotáhne tento čistý styl k dokonalosti jako třeba v milánském showroomu Grohe s expozicí ATRIO Experience. Šedý beton umocnil už tak střízlivost nové kolekce vodovodních baterií, v níž vše vychází z jediného geometrického tvaru – a tím je kruh. Proud vody uvnitř baterie dokonale kopíruje její tvar.

Někdo – například Ritmonio u kolekce Taormina vnáší do minimalismu zlatý kov a rázem mění atmosféru.

Značka Scavolini spolupracující už léta se značkou Diesel na projektu „Social Kitchen“ teď přenesla svoje zkušenosti do koupelny a nabízí pestrou škálu spolu s „dieselovskou“ koupelnou, která nezapře industriální inspiraci. Pro Azzuro vytvořil Daniel Liebeskind malá koupelnová architektonická díla, Cielo do své jednoduchosti a doteku průmyslu pro prezentaci klidně přidá romantický lustr. Téměř každý se tu jednoduchost, která je krásná, ale někoho může nudit, snaží prodat co nejlíp a malinko dozdobit…

Pro duši

Když už byla zmínka o vodě, ta je naopak rozmarná. Jsou tu hubice a štěrbiny, z nichž voda vyvěrá jako pramen, různé sprchové hlavice zase předvádějí v intervalech jemný déšť, hladký padající proud, mlhovou vodní tříšť, voda vás může obalovat, hladit, masírovat i bičovat podle toho, co zrovna potřebujete.

Propojení místa očisty s ložnicí či jiným obytným prostorem se děje už léta, ale v tomto okamžiku došlo do bodu nenásilí a pohodlné elegance. Celé okolní prostředí ve chvíli, kdy opustíte sprchu či vanu, nabízí relaxaci a dokončuje očistu těla uvolněním duše.

14.5.2018 10:32 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist