Mechový koberec La Chanh Nguyen

Švýcarská designéra La Chanh Nguyen přišla se zajímavým nápadem, jak do koupelny přivést trochu autentické, tedy živé přírody. Po návrzích např. kuchyňského vybavení, jejichž nedílnou součástí byly živé traviny, připravila „mechový koberec“ určený do přirozeně vlhkého prostředí koupelny. A mechem se zde míní opravdu mech, tedy živá rostlina tolik příjemná na dotyk.

126351-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Pokud jste alespoň bazálně manuálně zruční, můžete si podobný koberec „vyrobit“ samy. Stačí jen forma, která vytvoří borduru koberce tak, aby se mech lidově řečeno „nerozlézal“ tam, kam nemá a pak už bude na vás, kolik péče mechu budete věnovat. Mech bude potřeba zastříhávat a zbavovat ostatních, v tuto chvíli parazitujících rostlinek. A zalévat ho nemusíte, bude žít z vlhkosti a z vody, kterou i přes veškerou snahu tak jako tak při sprchování nastříkáte všude kolem. Jediný problém může být se slunečním světlem, bez kterého nemůže probíhat v žádném živém organizmu nepostradatelný proces fotosyntézy. Ale mech je odolný a existují druhy, které se spokojí opravdu jen s minimem světla a nebo se dají „oklamat“ světlem umělým.

Koberce: inspirativní fotogalerie

Pustíte se do toho?

Podle  La Chanh Nguyen je mechový koberec mimořádné příjemným doplňkem koupelny a díky své přírodní povaze vychází vstříc dnešnímu chápání koupelny jako „bio“ místnosti, ve které by měl její uživatel nikoliv jen vykonávat každodenní hygienu, ale také relaxovat a nabrat nové síly. Příroda, klid, ticho, vlhko, relax. Za pokus to prý stojí.

Red.
Foto: yankodesign

5.3.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist