Máte velkou koupelnu? Dvě umyvadla a vanu uprostřed?

Máte to štěstí, že si můžete diktovat, co budete mít v koupelně? Nemusíte se omezovat na jednu vanu či jeden sprchový kout, ale můžete si tam klidně vměstnat obojí a dvakrát? Abyste se ale nepřecenili… využijete opravdu všechno?

125225-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Klasická koupelna v rodinném domě nebo větším bytě by jistě neměla postrádat vanu, sprchový kout a jedno či dvě umyvadla. Zatímco dvě vany či dva sprchové kouty využijeme málokdy (není-li nás ovšem v rodině dvanáct…), dvě umyvadla se hodí, a to hlavně ve chvíli, kdy ráno vstává více členů rodiny ve stejnou dobu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Dvě umyvadla, vana či kout?

Výhody dvou umyvadel oceníme jistě i víckrát za týden, vanu se sprchovým koutem však přijde vhod také, přestože je menší pravděpodobnost, že budou využívány současně. Sprchový kout je z hlediska praktického využití takřka nezbytný, vanu sice nepoužijí členové domácnosti každý den, jednou za čas však jistě její existenci oceníme.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Vana uprostřed koupelny

Dosahuje-li naše koupelna opravdu obřích rozměrů, není od věci pohrát si s myšlenkou volně stojící vany. Takové umístění na sebe poutá pozornost a mění koupelnu v jednu z nejdůležitějších a nejoriginálnějších místností v bytě.

Nezbytný úložný prostor

Kromě akrylátového vybavení je však třeba myslet i na úložný prostor. Máme-li tedy koupelnu větších rozměrů, jistě bychom ji měli využít co nejlépe. Nad i pod umyvadla je vhodné umístit skříňky, které pojmou jak kosmetické nezbytnosti, tak například ručníky, prací prášky či čisticí prostředky.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Stále platí, že čím více toho můžeme schovat za otvíratelná dvířka, tím lépe. Lahvičky všelijakých barev a tvarů sice na první pohled vypadají pěkně, nicméně pěkně srovnané na poličce nestojí samy od sebe. Navíc na ty, které nepoužíváme tak často, se zbytečně práší.

Toaleta?

Pokud není zbytí a v koupelně se nachází i toaleta, popřípadě i s bidetem, je vhodné oddělit je od zbytku místnosti alespoň malou přepážkou. Někdo jistě ocení, že má vše pohromadě, nicméně pokud už máme k dispozici tak velké rozměry, měli bychom si dvakrát rozmyslet, jestli do nich vtěsnáme i toaletu s příslušenstvím, nebo je naopak necháme v oddělené místnosti.

Martina Tlachová
Foto: Kera servis, Siko koupelny, i-koupelny, Blumenberg

29.4.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist