Máte už své hnízdo? Představujeme nový trend v nábytku!

Pokud ne, je nejvyšší čas si nějaké pořídit. Hnízdo pro každého z nás je samozřejmě domov, kam se rádi uchýlíme po každodenní namáhavé práci a je nám tam dobře. Dnes se ale zaměříme na žhavé letní trendy – závěsná relaxační křesla, houpačky a sedáky.

Léto – čas, kdy trávíme více volna venku než doma. Pokud zrovna nebrázdíme na lodích divoké vody, nestanujeme či necestujeme, užíváme si pobyt na terase, balkoně či zahradě v okolí našeho domu. A pro tuto příležitost jsou tu inspirace přímo z ptačí říše. Jistě si vzpomenete na mnohé typy hnízd, které si ptáci splétají z nejrůznějších materiálů. A stejně tak důmyslně pro nás vytvořili designéři nejrůznější relaxační křesílka. Můžeme se v nich houpat anebo díky důmyslnému závěsnému systému doslova zavěsit například na strom či strop. Nemusíte se bát, všechny systémy těchto lidských hnízd jsou opatřeny zabudovanými speciálními mechanismy pro spolehlivé uchycení.

Bezpečný tvar hnízda je vyplněný příjemnými sedáky, a tak přímo láká ke schoulení se v kulatém prostoru, který nám všem připomíná místo nejbezpečnější – místo v matčině lůně. Podvědomě se tak můžeme vrátit ještě do dob před narozením a vychutnat si tak pocit bezpečí.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Takováto hnízda pro lidi jsou běžně vyráběna z nejrůznějších materiálů: ratanu, proutí, ohýbaného dřeva, výpletů a pevných textilií. Stačí si jen vybrat. Při výběru se také zaměřte na kvalitní polstrování a pratelné potahy. Také doporučená nosnost by měla být směrodatným prvkem vašeho výběru.

Velká fotogalerie stylového nábytku

hnizdo-5.jpg

Zdroj: archiv redakce

V současné době lze již i u nás takováto lidská hnízda pořídit, objednat, či si nechat vyrobit. Je jisté, že pořizovací cena bude různá podle druhu použitého materiálu a náročnosti výroby. Nabídky jsou jistě nejširší v oblasti houpacích sítí, které k létu také neodmyslitelně patří. Houpejte své tělo i mysl, tak zní náš další článek z této kategorie.

A nám už nezbývá než vám popřát příjemné hnízdění.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: ninabruun.com, idff2011.blogspot.com, nest.co.uk, 4lifehome.com, swedishexperiment.blogspot.com

17.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist