Máte toaletu v koupelně? Vadí vám nepříjemné pachy?

V podstatě asi každá oblast lidského jednání má svá tabu a nebo místa, o kterých se diskrétně mlčí. A v oblasti bydlení je to stejné. Jedním z trendů a obvyklých řešení je umisťování toalety přímo do koupelny, někdy i hned vedle vany. Je to způsob, jak šetřit místo. Ale nevadí vám někdy nepříjemný zápach v koupelně po vykonání potřeby ze strany druhé osoby?

126005-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jsou to přirozeně a mírně řečeno žinantní a citlivá témata, ale i ta mají své problémy a i ty je potřeba nějak řešit. Koupelna spojená s toaletou je v jistém smyslu praktická a někdy je to z důvodu malého prostoru jediné řešení. Pokud ale byt užívá více osob a jedna z nich pak vykoná velkou potřebu, pak jistě není bezprostředně poté nikterak příjemné si v takové koupelně např. čistit zuby.

A řešení?

Tím může být otevřené okno do světlíku, ale pak vám zejména v létě naleze do koupelny spousta hmyzu a v zimě bude koupelna příliš studená. Efektnější je silný odsavač par. A náš TIP?Tím je poměrně diskrétní a fungující systém „pur air, který si vyžádá investici dle prodejce cca 6000Kč a dodává ho jako doplněk do svých toalet firma Villeroy and Boch.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

„Pur air“ je…

…vlastně totéž, co recirkulační kuchyňský odsavač par, ale zabudovaný přímo v toaletě. Jakmile osoba dosedne na toaletu dosedne, systém se aktivuje a začne nasávat vzduch z mísy. Vzduch se pak čistí uhlíkovým filtrem a je vyfukován do prostoru koupelny. Filtr je potřeba jednou ročně vyměnit.

Velká inspirativní fotogalerie toalet

Red.
Foto Villeroy and Boch

19.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist