Máte rádi design? Design s vtipem? Hubero Kororo?

Designován tvorba, zejména ta soudobá, je většinou laické veřejnosti vnímána jako něco odtažitého od běžného každodenního života. Dojem, že „to není pro nás“, tedy pro „normálního člověka,“ přetrvává v lidech jako zvyk, který je jak známo opravdu železná košile. Znáte designérskou skupinu Hubero Kororo?

Designérská skupina Hubero Kororo vznikla na jaře roku 2005 v Brně jako projekt studentů III. ročníku průmyslového designu. Samy o sobě píší, že hledají nové souvislosti ve vztahu produkt – uživatel, čímž podle svých slov posouvají hranice designu jako oboru užitého umění do oblasti kulturní a sociologické. V tomto pojetí není designérský výstup jen samotný produkt, ale může jím být i myšlenka nebo akce.

Rumburak

Skupinu Hubero Kororo nazvanou podle zaklínací formule kouzelníka z dětského seriálu Rumburk, tvoří Bc.A. Jaroslav Juřica (produktový designer), Bc.A. Petr Korecký (produktový designer), Bc.A. Zuzana Lehutová (grafický designer). Skupina byla již mnohokrát oceněna a svou tvorbu, ať už v rámci produktového designu či navazující volné tvorby prezentovala na ředě domácích i zahraničních výstav.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie


Red.
Foto HuberoKororo.net

28.3.2008 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist