Diskuze

6 komentářů

  Jirka

  Můžete koupit kvalitní sprchovou vaničku ze smaltované oceli, která je velmi odolná proti mechanickému poškození. My ji máme doma https://www.kaldewei.cz/vyrobky/sprchove-vanicky/sprchove-vanicky-v-urovni-podlahy/ a má tu úžasnou vlastnost, že ji vždy rychle naleštíte a je jako nová

  David

  Takže jakou bych měl pořídit?

  Jirka

  Řešil jsem stejný problém a v podstatě jsem se od instalatéra dozvěděl, že stačí koupit sprchovou vaničku z pevného kvalitního materiálu. Hodně vaniček, které se prodávají, jsou totiž z tvrzeného plastu, který by nemusel větší váhu udržet. Navíc se v něm dělají po čase rýhy a může se do toho zažrat špína.

  David

  Koupil jsem starší byt, kde je malá koupelna a půlku prostoru zabírá zbytečně stará vana, kterou bych chtěl vyhodit a místo toho tam dát sprchový kout. Poradíte mi, kde bych sehnal kvalitní vaničku do sprchy, která by neměla problém ani s mojí větší váhou?

  Lucik

  Souhlasím z výše uvedeným, není náhodou koupelno o rozměrech 140 x 140 čtvercového půdorysu? Bohužel já vidím obdelník.

  Výše řečeno o vanách je pravda, ono to na obrázku vypadá celkem velce, ale opravdu když si do takové vany sednete, nestačíte se divit.

  Také hledám články ve kterých by psali opravdu ze zkušeností, poradili jak na co, ale nikdy se tam člověk nic kloudného nedočte.

  FB

  Právě rekonstruuji panelákovou koupelnu, řešil jsem vše o čem se zde píše i spoustu dalších věcí, ale tento článek se hemží omyly, nepřesnostmi a zavádějícími konstrukcemi, pravděpodobně i záměrnými.

  Titulek obrázku naznačuje, že tato koupelna patří k těm nejmenším o rozměrech 140 x 140 cm. Z nákresu je ale zřejmé, že rozměry koupelny jsou min. 150 x 210, nepočítaje niky, které nejsou v panelákovém bytě zrovna běžné. Navíc je silně diskutabilní, zda je tohle "zázračné" řešení opravdu ideální: WC je přímo proti dveřím, pidi umyvadlo bude téměř nepoužitelné a sprchový kout (když už) by mohl být umístěn do vany. Jenže kam by se pak tenhle hybrid hodil, že?

  Další obrázek "Ve vaně se dá ležet napříč" se vám snaží podsunout, že jde o rohovou vanu o rozměrech 140 x 75 cm, což je zjevný nesmysl. Zřejmě jde o Ravak Rosa, která ale měří 140 x 105. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že taková úhlopříčná vana je sice celkem pohodlná, ale v malé koupelně zabírá tolik místa, že už se tam ani neotočíte. Navíc napustit jí plnou, to už je něco vody, takže buď si dáte plnou vanu jen ve svátek anebo to na účtě za vodu zatraceně poznáte. Také se v ní můžete jen sprchovat, ale sprchový kout o rozměrech 100×100 cm by vám jistě poskytl více pohodlí za méně peněz o ušetřeném místě nemluvě. A nemyslete si, že sprchovou zástěnou něco ušetříte, ceny zástěn jsou srovnatelné s cenami sprchových koutů, výsledný komfort ovšem nikoli.

  Pokud možno důrazně doporučuji novou vanu osobně vyzkoušet, např. Ravak Vanda (a většina tzv. anatomických van) má tak málo vnitřního prostoru, že si v ní připadáte jako v umyvadle. Ravak říká: "Vanda je vana určená pro malé koupelny. Typické jsou pro ní prolisy po stranách, které udržují Vaše paže při koupání v přirozené a velice příjemné poloze." Pravda ale je, že ty prolisy jsou spíše dovniř než ven a když se z nich pokusíte dát ruce dolů, rázem se ocitnete ve svěrací kazajce.

  Ještě jedna drobnost, pokud si chcete do vany pořídit tzv. odtokový komplet, zamyslete se nad tím, co se v tom leštěném chromovém povrchu bude zrcadlit, až budete ležet ve vaně. Narcisům to možná vyhovuje, ale mě to docela vadí, příště bych rozhodně zvolil matné provedení.

  Také doporučuji důkladně prověřit materiál baterií a dalších doplňků, ledacos co se tváří jako kov je ve skutečnosti plast potažený tenkou fólií, která se velmi snadno poškodí. Místo potěšení z krásné nové baterie budete mít za 14 dní doma cosi ošklivého z čeho kouká levný plast, na což se záruka asi nevztahuje. U podomítkových baterií se rozmyslete ne dvakrát, ale raději alespoň třikrát. Informujte se na podmínky výměny baterie po zazdění, často je to bez rozbourání celé zdi prakticky nemožné, což fakticky znamená, že na uplatnění záruky si raději necháte zajít chuť.

  Závěr: o článcích na tomto serveru si potvrzuji znovu a znovu, že namísto praktických rad nabízí jen bezobsažné plky.

  Tohle byl poslení, který jsem četl. Howg!

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist